Matematik Çalışabileceğiniz Youtube Kanalları

22
54735

Üniversite sınavına hazırlanan hemen hemen her öğrencinin kabusu haline gelen matematik ayrıca diğer derslere nazaran çok daha fazla emek istiyor. Bunun yanında sayılardan oluşması sebebi ile anlayabilmemiz için genellikle birilerinin bize anlatması gerekiyor. Peki her zaman bize matematik anlatabilecek birilerini bulabiliyor muyuz? Tabi ki de hayır fakat internette özellikle matematik konularını anlatan ekstra sorularla konuları pekiştiren onlarca youtube kanalı var. Bizde bu yazımızda en çok sevdiğimiz ve faydalı bulduğumuz 3 youtube kanalından sizlere bahsedeceğiz. Fakat youtube üzerinde ders çalışacağım ayağına sosyal ağlarda gezmeyi bırakmazsanız matematik sizin için hep kabus olarak kalacaktır. (Hesapları kapatmadan bizi de takip edin ama )

 

Şenol Hoca

Aaa ben bunu biliyorum dediğinizi duyar gibiyim. Şenol hoca özellikle basit anlatımı ile birçok öğrencinin gönlünde taht kurmuş youtube kanallarından biri. Genellikle sempatik konuşması ve konuları temelden anlatması herkesin hoşuna gidiyor. Fakat ileri seviye bir öğrenci için maalesef Şenol Hoca’nın youtube kanalı pek yeterli kalmıyor. Fakat benim matematiğim toplama çıkarmadan ibaret sıfırdan başlayacağım diyorsanız sizin için en iyi başlangıç Şenol hocanın youtube kanalından geçiyor. Kanala gitmek için buraya tıklayın.

Hocalara Geldik 


Bir ekip olarak çıktıkları yolculukta hem rehber videolar hem üniversite ziyaretleri hemde matematik ağırlıklı videolar hazırlayan hocalara geldik ekibi sohbet tadında matematik ile konuları anlatıyor. Vural ve Raşid hocanın bir araya gelmesi ile ortaya çıkan videolarda ara ara bir birlerine laf atmaları veya keyifli diyaloglar ile konuları anlatmaları sıkılmadan matematik konularını dinlememize sebep oluyor. Ayrıca hem konu anlatımı hemde soru çözümleri basitten zora doğru gittiği için her kesime hitap eden bir kanal ortaya çıkıyor. Eğer siz de biraz sohbet biraz matematik diyorsanız hocalara buraya tıklayarak gidin.

Özel Öğrenci

Bana sadece konu anlatımı yetmez aynı zamanda bol bol örnek soru çözümü lazım diyorsanız özel öğrenci tam aradığınız kanal. Sınıf ortamında hazırladıkları videolar ile tıpkı dershane veya okulda ders dinler (oralarda ders dinlesek burada işimiz ne ki :) ) gibi hissettiğini özel öğrenci de ayrıca her konu için yüze yakın soru çözümü bulunuyor. Aynı zamanda sadece matematik ile de sınırlı kalmayan kanal aynı zamanda biraz kimya biraz fizik bir tutam da coğrafya konu anlatımları bulunduruyor. Tabi diğer derslerin arşivleri de hızla büyüdüğünü söylemekte fayda var. Özel öğrenci kanalının videolarına göz atmak isterseniz buraya tıklayın.

Tavsiye Yazı : Ders Çalışabileceğiniz İnternet Siteleri Ve Youtube Kanalları

Tavsiye Yazı : Ders Çalışamıyorum

Bonus !

Meslek Hocam kimseden geri kalır mı ? Bizim de youtube kanalımız mevcut tamam belki için biraz boş ama abone olmaya değer çünkü yakında bizde aktif olarak yeni videolar ekleyeceğiz. Şimdiden rezervasyon yaptırmak için buraya tıklayın !

Sizin matematik çalışmak için tercih ettiğiniz youtube kanalları hangileri? 

22 Yorum

  1. Temelimi tam oturtmak için Şenol hocayı hep takip ettim ve gerçekten yararı oldu şimdi ise Hocalara Geldik’i takip ediyorum anlatışı örnek soruları çok güzel herkese tavsiye ederim arkadaşlar :)

  2. Ayrıca anlatış olarak önerbileceğim bir hoca daha var ama o ücretli isteyen herkes dinlesin önce ücretsiz sürümü var sonra diğerleri ücretleniyor anlatışı örnek konuları ve gerçekten iddalı sorularıyla ygs lys birebir çalışma BEHZAT RASULİ hoca kesinlikle tavsiye ederim.

  3. Merhaba ben 11.sınıfım Meslek lisesi okuyorum çalışmaya başlamak istiyorum ama nerden baslıycam hangi derlere calisicam bilmiyorum 9 dan mi baslıycam 4 senenin tüm konularınamı calisicam nabicam bilmiyorum ygs de hangi derslerden sorular oluyor fizik ve kimya yokmus bildgm kadaryla bana yardmci olabilirmisiniz

  4. merhaba. ben İrem hocalara geldik i takip ediyorum bence herkes takip etmeli bu sayfada hocalara geldik i ayırdığınız için teşekkürler…. bana yararı oluyor inşallah diğer arkadaşlara da yararı olur… TEŞEKKÜRLER…

  5. Merhaba , ben 11.sınıf öğrencisiym sağlık meslek lisesinde okuyorum yavaştan ygs ye başladım tabiki ama lys konuları görmuyoruz her meslek lisesinde oldugu gibi lys konularını nasıl halledebilirm çok çaresizim okul dersleri bir yandan ygs bir yandan lys ne olacak bilemiyorum lütfen yardımcı oln fikirleriniz bgenim için çok önemli

    • Merhabalar Berna, her şeyden önce sınav sorumluluğunu erken yaşta fark ettiğin için tebrik ederiz.Soruna gelecek olursak LYS bildiğin gibi üniversite için oldukça önemli ve genellikle öğrenciler bunun farkında olmadan sebepsizce LYS çalışmayı sonlara bırakıyor. Bu noktada sana tavsiyemiz bu yılın sonuna kadar sınava girecekmişsin gibi YGS çalış ve sonrasında yazın LYS çalışmaya başla. Fakat burada dikkat etmen gereken nokta şu ki yazın sadece LYS çalışmamalısın. Ara ara YGS denemeleri çözerek bilgilerini tekrar etmen gerekiyor ayrıca eğer sözel derslerin varsa bunları yine denemeler dışında da tekrar etmen gerekli fakat ağırlık LYS olmalı. Umarız yardımcı olabilmişizdir hakkında hayırlısının olması dileği ile kolay gelsin.

  6. selamlar ben 30 ysindaym ve universite sinavina gricem ve matematigim ciddi anlamda cok kotu .nerdn nasil baslamaliyim bana fikir verirseniz cok sevinirim

CEVAP VER

Lütfen yorum yapmadan önce diğer yorumları inceleyin.
Please enter your name here