Learn And Travel Nedir ? | Detaylı Bilgi

0
355

Learn and Travel Nedir?

Learn and Travel adından da anlaşılacağı gibi hem gezip hem de dil öğrenmeye yarayan ve genel itibari ile 1, 2 veya 3 ay süren eğitim programıdır. Bu programın amacı dil öğrenmek olduğu için katılımcıların bu dili hali hazırda biliyor olmaları gerekmemektedir fakat eğitime başlayacağınız nokta seviyenize göre tespit edilmektedir. Bu sebeple temelinizin olması sizin için avantajlı bir durum.

Genellikle üniversiteli öğrencilerin yaz tatillerini değerlendirmek için katıldıkları Learn and Travel programı için gereken ilk şart ise 18 yaşını doldurmuş olmaktır.

Bu programlar gidilecek ülkelere ve okullara göre farklılık gösterebilir. Katılımcılar genellikle kendi gezi rotalarını kendileri belirlerler. Gezilecek yerler eğitim programına dahil edilirken bazı dünya çapında büyük şehirler katılımcıların tercihine bırakılmaktadır. Dil eğitimi genelde hafta içi olup ders saatleri dışındaki sürelerde katılımcılar gezi aktiviteleri ile ilgilenirler. Bu programın temel amacı dil eğitimini dilin konuşulduğu ülkede yani yerinde pratik yaparak ve sosyalleşerek gerçekleştirmektir. Learn and Travel programı sayesinde dünyanın en prestijli okullarında uygun fiyatlara çok çeşitli kültürleri bir arada yaşayarak dil eğitiminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Learn and Travel Programına Kimler Katılabilir ?

18 yaşını doldurmuş olan herkes Learn and Travel programlarına katılabilir. Bunun dışında erken kayıt yaptırmaya dikkat etmeniz hem daha avantajlı fiyatlardan hem de konaklama açısından daha iyi imkanlara sahip olmanız açısından önemlidir. Bu yüzden eğer böyle bir düşünceniz var ise kararınızı bir an önce verip kayıt işlemlerini sonraya bırakmamanızı öneririz.

Kayıt işlemleri için ise resmi başvuru belgelerini doldurmanız gerekmektedir bunun dışında pasaportunuzu gerekli fotokopiler ile birlikte Learn and Travel yapılacak firmaya teslim edilmeli, vize ve bilet rezervasyonları için gerekli işlemlerde Learn and Travel yapacağınız firma sizin için gerekli başvurularda bulunacak ve diğer işlemler için size danışmanlık hizmetinde bulunacaktır.

Özellikle üniversite öğrencilerinin tercih ettiği bu programlarda öğrenciler yaz tatillerini Learn and Travel ile çok daha verimli bir hale getirebilirler. Bildiğiniz üzere yabancı dil öğrenmenin en güzel yöntemi yerinde öğrenmek. Üstelik dili kültürü ile birlikte öğrenmek o dile daha iyi hakim olmak, bir yerde bütün inceliklerini bilmek anlamına da gelir. Bunun dışında öğrenciler kendi belirledikleri rotalarda kendi istedikleri şekilde gezerek birçok yeni ve tarihi yeri görme fırsatına da sahip oluyorlar.

Sıkça Sorulan Sorular

1-) Hangi ülkelere gidebilirim?

Learn and Travel programının en büyük avantajı birden çok ülkeye gitme imkanını size sunuyor olması. Böylece size hangi ülkelerde hangi imkanların sunulacağını araştırarak tercih yapabilirsiniz. Gidebileceğiniz ülkeler ise;

  • Amerika
  • İngiltere
  • Malta
  • İrlanda
  • Almayan
  • Japonya
  • İspanya
  • Rusya
  • Fransa

2-) Learn and Travel ücretleri ne kadar?

Yazımızın başında da belirttiğimiz gibi 1,2 ve 3 ay başta olmak üzere birçok periyota göre ayrı programlar mevcut fakat genel itibari ile aklınızda fiyatları canlandırabilmeniz için birkaç ülkenin eğitim ücretini belirtelim.

1 ay Amerika’da eğitim için 2.250 ABD Doları yani ortalama 8 bin ₺ ödemeniz gerekmekte.

2 ay İngiltere’de eğitim için 2.830 GBP yani 13 bin ₺ ödemeniz gerekmekte.

Ayrıca bu fiyatların gitmek istediğiniz dil okuluna, kalacağınıza yere göre değişmekte olduğunu unutmayın. Ayrıca tüm bu ücretlerin yanında birde cep harçlığı, uçak bileti, pasaport masraflarını da unutmamak gerekli.

3-) Learn and Travel programları nelerdir?

Bu programın asıl temelinde dil okullarının yatması sebebi ile gelen en büyük avantajı şüphesiz ihtiyacınıza göre eğitim alabilmeniz. Örneğin avukatlık için İngilizce öğrenmeye ihtiyaç duyan biri farklı TOEFL için ihtiyaç duyan ise daha farklı eğitim almakta. Tüm bu kategoriler yine gideceğiniz dil okuluna göre tabi ki değişiklik göstermekte.

4-) Gezi kısımı nasıl oluyor?

Dil okulları genel itibari ile şehir merkezlerinde yer alıyor ve hafta sonları dersleriniz olmuyor. Bu sebeple bu vakitleri bulunduğunuz ülkenin kültürel güzelliklerini keşfederek geçirebilirsiniz ayrıca tüm bunların yanında kendi oluşturduğunuz rotalar ile yakın bölgeleri gezebilme şansınız bulunuyor.

5-) Learn and Travel şirketlerine neden gerek var?

Şirketler aracılığı ile gideceğiniz dil kursu, kalacak yer gibi imkanları çok daha rahat ve uygun fiyata ayarlayabiliyorsunuz. Ayrıca gittiğiniz zaman yaşayabileceğiniz hemen hemen her sıkıntıda şirket size yardımcı oluyor bu durumda da daha güvenli ve rahat eğitim görebiliyorsunuz.

Learn and Travel hakkında merak edebileceğiniz tüm soruları bir araya getirmeye çalıştık, ayrıca Learn and Travel programına göre daha uygun olan Work and Travel programı hakkında detaylı bilgi almak isterseniz buraya tıklayabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorum yapmadan önce diğer yorumları inceleyin.
Please enter your name here