YGS Fizik Soru Bankası Önerileri – 2018

0
1740
ygs-fizik-soru-bankasi-onerileri

YGS sürecinde özellikle sayısal öğrencileri için fazlası ile önemli bir konuma sahip olan Fizik maalesef ki aynı zamanda  birçok öğrencinin de korkulu rüyası. Fakat doğru kaynak seçimi ile muhtemelen korkulu rüyanız olan Fizik dersinin de aslında çokta zor olmadığını fark edebilirsiniz. Bu yüzden sizler için kolay, orta ve zor olmak üzere her seviyeye uygun YGS Fizik soru bankası önerileri ile karşınızdayız.

2018 YGS Kolay Fizik Soru Bankası Önerileri

Antrenmanlarla Fizik Soru Bankası Nasıl ?

Özellikle matematik alanında adını sıkça duyduğumuz Antrenmanlarla serisi Fizik alanında da temeli olmayan öğrencilerin yardımına koşuyor. Konuları tabiri caizse orta okulu seviyesinden başlatarak ilerleyen kitap tahmin edeceğiniz üzere genel itibari ile hiç temelim yok diyenleri hedefliyor. Ayrıca konular hakkında kısa özetlerinde kitapta bulunduğunu belirtelim.

antrenmanlarla-fizik
ygs-fizik-soru-bankasi-2018

40 Seansta Kolay Fizik Soru Bankası Nasıl ?

Okyanus yayınları tarafından hazırlanan 40 Seansta serisi genel olarak temelim hiç yok diyenleri hedef alan kitaplar arasında yer alıyor. Sadece Fizik değil diğer alanlarda da birçok eğitmen ve öğrencinin kalbini kazanan kitaptaki soruların çözümlerini ayrıca internet üzerinden izleyebilme şansınızda bulunuyor.

YGS Güvender Fizik Soru Bankası Nasıl ?

Hemen hemen her ders için soru bankalarını tavsiye ettiğimiz Güvender yayınları Fizik alanında da hazırladığı soru bankalar ile öğrencilere fazlası ile yardımcı oluyor. İlk etapta kitabın biraz diğerlerine göre kalın olması gözünüzü korkutabilir fakat soruların kolaydan zora ilerlemesi ile hızlıca kitabı çözebilirsiniz. Ayrıca bol bol soru çözmenin size kazandırdığı hızı ve pratikliği de bu kitap sonrasında mutlaka fark edeceksiniz.

FDD YGS Fizik İpuçları İle Fizik Nasıl ?

YGS sürecinde ki hemen hemen her öğrencinin bildiği hatta birçoğunun kitaplarını kullandığı Final Dergisi Dershaneleri hazırladığı soru bankasında ki kaliteyi, temeli olmayanlar için revize ederek ipuçları ile serisini hazırladı. Bu kitapta bildiğiniz soru bankalarından farklı olarak soruların altında ufak ipuçlarını barındırıyor. Böylece soruları çözerken en kısa yoldan nasıl çözeceğinizi de bir noktada öğreniyorsunuz. Farklı soru tarzları ve kısa yolları ile yine temeli olmayan fizik öğrencileri için oldukça başarılı bir kitap.

Orta Seviye YGS Fizik Soru Bankası Önerileri

Birey B YGS Fizik Soru Bankası Nasıl ?

Birey Gelişim serisi adı altında A, B ve C olarak üç farklı kitap çıkarıyor. Bu kitaplardan A temeli olmayanlar için, B orta seviyeye uygun ve C ise üst seviyelere hitap ediyor. Fakat A serisi çok kolay ve C serisi çok zor olunca öğrenciler bu sebeple B serisini daha çok tercih ediyor. Eğer sizde temelim var fakat yine de çok zor sorularda sorunlar yaşıyorum diyorsanız Birey B serisi ile ilerleyebilirsiniz.Ayrıca Birey yayınlarının internet üzerinde soru çözümlerinin de mevcut olduğunu belirtelim.

birey-ygs-fizik-soru-bankasi
ygs-fizik-soru-bankasi-onerisi

Palme Yayınları YGS Fizik Soru Bankası Nasıl ?

YGS – LYS kaynakları arasında Güvender gibi bir diğer beğendiğimiz yayın evi ise Palme. Hazırladığı soru bankaları ile kalitesinden asla ödün vermeyen ve sınava yönelik içerikleri ile öğrencilere yardımcı olan Palme soru bankalarını Fizik dışında da şiddetle tavsiye ediyoruz. Ayrıca soru bankalarında kısa kısa notlar ile konuların önemli yerlerini vurgulayan Palme yayınlarını çözerken ipuçlarını da mutlaka okumayı unutmayın.

EİS Yayınları YGS Fizik Soru Bankası Nasıl ?

Son yıllarda adından sıkça söz ettiren bir başka yayın evi ise EİS yayınları. Hazırladığı kitaplarda ki soruların sınava yönelik olması ve internette soruların çözümlerinin bulunması ile birçok öğrencinin ve eğitmenin kalbini kazanmayı başarıyor. Bu noktada orta seviye ile zora yakın soruların bulunduğu EİS yayınlarını da mutlaka incelemenizi tavsiye ediyoruz.

Zor Seviye YGS Fizik Soru Bankası Önerileri

Bu kısımda ki kitaplar genel itibari ile üst seviye zorluktaki soruları barındırıyor. Bu yüzden tüm konuları tamamladıktan sonra bol bol soru çözdüğünüzü düşünüyorsanız aşağıdaki kitapları inceleyebilirsiniz.

Eksen YGS Fizik Soru Bankası Nasıl ?

Eksen yayınları YGS Fizik soru bankası birçok öğrencinin sorularda saatlerce düşünmesini sağlayacak tarzda sorulara ev sahipliği yapıyor. Bu yüzden eğer artık limitlerimi zorlamak istiyorum diyorsanız Eksen yayınlarını inceleyebilirsiniz.

Apotemi YGS Fizik Soru Bankası Nasıl ?

Apotemi yayınları matematikte olduğu gibi fizik alanında da son derece başarılı kitaplar hazırlıyor. Özellikle zor soruların sadece absürt sorular olmayacağını kanıtlayarak her soruda öğrencilere yeni şeyler öğretebilecek tarzda kitaplar hazırlaması ile YGS fizik soru bankası mutlaka incelenmeli.

VİP Limit YGS Fizik Soru Bankası Nasıl ?

Limit yayınlarının yeni konsepti olan VİP serisi önce kısa konu anlatımı ardından bolca test anlayışı ile ilerliyor. Ayrıca yeni dönemde sayısının daha fazla olacağı söylenen açık uçlu sorularda ViP Fizik kitabında yer alıyor. Bu noktada yeni sisteme yönelik hazırlanırken Limit yayınlarının Vip serisini de incelemenizi tavsiye ederiz.

ygs-fizik-soru-bankasi-tavsiyesi
ygs-fizik-soru-bankasi-tavsiyesi

Fen Bilimleri YGS Fizik Soru Bankası Nasıl ?

Zor YGS Fizik soru bankası tavsiyeleri arasında ki son kitabımız ise yılların tecrübeli yayın evlerinden Fen Bilimleri YGS Fizik soru bankası. Hazırladığı kaynaklar ile Apotemi gibi öğrenci odaklı olması ile birçok kişinin vazgeçilmezi haline gelen Fen Bilimleri yayınlarını da diğer kitaplarımızda belirttiğimiz gibi mutlaka incelemenizde fayda var.

Tüm YGS – LYS Kaynak Önerilerimizi Görmek İçin Tıklayın !

CEVAP VER

Lütfen yorum yapmadan önce diğer yorumları inceleyin.
Please enter your name here