Kullanım Koşulları

MeslekHocam.com adresinde hizmet almakta olan herkes aşağıda belirtilen üyelik/kulanım şartlarını kabul etmiş sayılır.

1. Meslek Hocam tarafından üretilen her türlü içeriğin kaynak belirterek aktif link verilmesi şartı ile alıntı yapılmasına ve akan (streaming) videoların gömülü kodlarının başka sitelerde kullanılmasına izin verilmektedir. Meslek Hocam bilgi paylaşımı kültürünü felsefe edinerek bu duruma saygı duymaktadır.

2. Meslek Hocam, (i) internet, teknoloji ve dijital iş kültürü ile içerikler üretmek ve bunları internet üzerinden yayınlamak, (ii) üyelerinin yayınladığı internet, teknoloji ve dijital iş kültürü ile ilgili her tür içeriğe ortam sağlamak, (iii) tüm içeriklerini tavsiye ve bilgilendirme amaçlı olarak kamuya sunmak amacı taşımaktadır.

3. Meslek Hocam, ziyaretçi ve üyelerin bilgilendirilmesi amacı ile üretilen içeriklerde kesin doğru olduğuna garanti vermemenin yanında bu içeriklerin sadece bilgilendirme amaçlı olduğunu belirtmektedir.Meslek Hocam adı altında üretilen her içerikten sorumlu olmasına rağmen 5561 sayılı kanunun 5. Maddesi gereği üye ve ziyaretçilerin ürettiği ve yayınladığı içeriklerin sorumluluğunu kabul etmemektedir.

4. Meslek Hocam, sunduğu hizmet ve servislerin daha faydalı şekilde kullanılabilmesi amacıyla birçok 3. Parti kurum ve kuruluşlarla çeşitli işbirlikleri yapabilir. Bu işbirliği: sponsorluk, reklam, pazarlama ve yasal diğer ticari yöntemler olabilir.Fakat bu işbirliği sürecinde kesinlikle hiçbir kurumla kullanıcı bilgisi paylaşılmaz.

5. Meslek Hocam, üye ve kullanıcılar tarafından üretilen her türlü içerik ve verinin kontrolünü yapmamaktadır. Fakat kullanıcı(lar) tarafından, 3. şahıs ve kurumların kişilik hakları ile Türkiye Cumhuriyeti kanunları ve uluslararası anlaşmalar sonucu ile koruma altına alınan hakların ihlal edilmesi halinde; uygunsuz içerik ve başka kullanıcıların/ziyaretçilerin huzularını bozan kişilerin Meslek Hocam hizmetlerinden faydalanma durumunu ortadan kaldırarak üyeliğini iptal etme hakkına sahiptir.

6. Meslek Hocam, sunduğu hizmetlerin hiçbirisinden ücret talep etmez.

7. Meslek Hocam daha kaliteli hizmet sunmak adına kullanıcılarına bildiri yapmadan değişiklik yapma hakkında sahiptir.

8. Meslek Hocam üyeliği veya yorumu sırasında sorulan bilgiler hiçbir şekilde 3. parti kişi veya kurumlar ile paylaşılmamakta. Fakat Meslek Hocam sunucularına yapılan saldırılar sonucunda alınan bilgilerin sorumluluğunu kabul etmemektedir.