2018 YGS Matematik Soru Bankası Tavsiyeleri

2
3058
2018-ygs-matematik-kitab-onerileri

2018 YGS sürecinin başlaması ile birçok öğrenci kendi seviyesine uygun kaynak – soru bankası kısacası kitap arayışına başladı. Bizde bu arayışınızda size yardımcı olabilmek adına YGS matematik soru bankası önerilerini her seviye uygun bir şekilde bir araya getirdik.

2018 YGS Kolay Matematik Kaynak Tavsiyeleri

Tavsiye Yazı : Sıfırdan YGS Matematik Nasıl Çalışılır ?

1-) Antrenmanlarla Matematik Serisi Nasıl ?

Hemen hemen sınava hazırlanan her öğrencinin duyduğu kitapların başında gelen antrenmanlarla matematik kitabı temel dört işlemden başlayarak sizi denklem çözme, üslü sayılar gibi konulara kadar ilerletiyor. Eğer matematiğe korku ile bakıyor ve temelinizin zayıf olduğunu düşünüyorsanız antrenmanlarla matematik ilk tercihiniz olabilir.

2-) YGS Karekök Matematik Sıfır Nasıl ?

Karekök yayınlarının en beğenilen kitapları arasında bulunun matematik sıfır kitabı adından da anlaşılacağı üzere sıfırdan matematik çalışmaya başlayan öğrenciler için hazırlanmış. Sorulardan önce ufak konu anlatımı ve örnekli soruları ile temel atmanızda fazlası ile yardımcı olacaktır.

3-) FDD YGS Kolay Matematik Kitabı Nasıl ?

FDD yayınları tarafından farklı bir yol haritası izlenerek hazırlanan kolay matematik kitabı genel itibari ile sizlere sorular hakkında küçük ipuçları ve kısa yollar veriyor. Böylece hem soru çözerken hız kazanıyorsunuz hemde yeni soru tarzları görmüş oluyorsunuz. Tüm bunların yanında ayrıca ipuçlarının olmadığı testler ile yine öğrendiklerinizi pekiştirme şansı yakalıyorsunuz.Özellikle temeli hafif oluşturduktan sonra çözmek size birçok şeyi katacaktır.

2018 matematik kaynak tavsiyesi
2018 YGS matematik kaynak tavsiyesi

Tavsiye Yazı : YGS Matematik Nasıl Çalışılır ?

2018 YGS Orta Seviye Soru Bankası Tavsiyeleri

Temelim hali hazırda var fakat bol bol soru çözmem gerekiyor diyenler için tavsiye dört farklı kitap tavsiyemiz var.

1-) Güvender YGS Matematik Soru Bankası Nasıl ?

Uzun yılların verdiği tecrübe ile Güvender yayınları YGS – LYS sürecinde ki hemen hemen her kitabı ile eğitimcilerin beğenisini kazanıyor. Yine aynı doğrultuda hazırladığı kitaplar arasında yer alan YGS matematik soru bankası ile bol bol soru çözerek farklı tarzlar görebilirsiniz.

2018 YGS matematik soru bankası
2018 YGS matematik soru bankası

 

2-) Karekök YGS Matematik Soru Bankası Nasıl ?

Karekök yayınları da Güvender yayınlarında olduğu gibi uzun yılların verdiği tecrübe ile hazırladığı her kitapta öğrencileri ve eğitimcileri mutlu etmeyi başarıyor. Matematik kitabını ise bir kategoriye eklemek gerekirse orta seviye ile zor arasında diyebiliriz.

2018 ygs soru bankası önerisi
2018 ygs soru bankası önerisi

3-) EİS YGS Matematik Soru Bankası Nasıl ?

Son yıllarda adından çokça söz ettiren EİS yayınları birçok kişi tarafından fazlası ile beğeniliyor. Soru tarzlarının sınava yönelik olması hemde bunun yanında soruların online olarak çözümlerinin bulunması ile takıldığınız noktalarda başkasına ihtiyaç duymadan çözümlerini öğrenebilirsiniz.

2018 ygs matematik soru bankasi
2018 ygs matematik soru bankasi

4-) Palme YGS Matematik Soru Bankası Nasıl ?

Palme yayınları hakkında aslında çok bir söze gerek yok. Piyasada ismini duyduğumuz günden bu yana her kitabı ile başarısını bir adım daha öne taşıyan Palme ayrıca soru bankalarının köşelerinde ufak ufak notlar ile konular hakkında size bilgiler veriyor. Soru zorlukları ise genel itibari ile orta ve zora yakın sorulardan oluşmakta.

2018 ygs matematik soru bankasi
2018 ygs matematik soru bankasi

2018 YGS Matematik Zor Soru Bankası Önerileri

1-) Limit YGS Matematik Soru Bankası Nasıl ?

Limit yayınları son yıllarda özellikle hazırladığı zor soru bankaları ile adından sıkça söz ettirmeyi başarıyor. Fakat soru cevaplarında ki hatalar, yada soruların çok zor olması gibi bazı eleştirilerde hakkında mevcut. Bu sebeple eğer limit yayınları almayı düşünüyorsanız mutlaka kitabı incelemenizde fayda var.

2018 ygs matematik kaynak tavsiyesi
2018 ygs matematik kaynak tavsiyesi

2-) 3-4-5 YGS Matematik Soru Bankası Nasıl ?

Son yılların en popüler yayın evlerinden biride şüphesiz ki 3-4-5. Hazırladığı soruların sınava yatkınlığı ve zor kaynak arayanlara hitap etmesi ile birçok öğrenci ve öğretmen için tercih sebebi olmayı başarıyor. Bu sebeplede zor kaynak arayışında ki kişilere tavsiye edebileceğimiz kitaplar arasında yer almakta.

3-) Fen Bilimleri YGS Matematik Soru Bankası Nasıl ?

Zor kaynaklar arasında ki bir diğer tavsiyemiz ise uzun yılların tecrübeli yayın evi Fen Bilimleri YGS matematik soru bankası. Fen bilimleri hakkında da çok bir şey söylemenin anlamı yok.

Tüm YGS – LYS Kaynak Önerilerimizi Görmek İçin Tıklayın !

2 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorum yapmadan önce diğer yorumları inceleyin.
Please enter your name here