YGS Fizik Soru Bankası Önerileri | Her Seviyeye Uygun

0
11900
ygs-fizik-soru-bankasi-onerileri

YGS ve LYS sürecinde özellikle sayısal öğrencileri için tabiri caizse kabus haline gelen Fizik, maalesef tüm korkularınıza rağmen oldukça önemli bir ders ve bu sebeple üzerinde fazlası ile durmanız gerekiyor. Bizde bu yazımızda sizlere yardımcı olabilmek amacı ile her seviyeye uygun YGS Fizik soru bankası önerileri ile karşınızdayız.

Ayrıca yazıya başlamadan ufacık bir hatırlatma ile sıralamaların rastgele yapıldığını belirtelim.

Tavsiye Yazı : Temeli Olmayanlar İçin YGS Fizik Soru Bankası Önerileri

YGS Fizik Orta Seviye Soru Bankası Önerileri

1-) Güvender YGS Fizik Soru Bankası Nasıl ?

Yılların verdiği tecrübe ile öğrencilerin ve ÖSYM’nin dilinden çok anlayan Güvender yayınları hemen hemen her ders için hazırladığı soru bankaları ile öğrencilerin gönlünde taht kurmayı başarıyor. Fizik soru bankası olarak baktığımızda ise soruların genel itibari ile kolaydan orta seviyeye doğru gittiğini görüyoruz fakat soru bankasının en büyük artısı bizce bol bol soru tarzını içeresinde barındırması. Bu sebeple kalın olması kesinlikle gözünüzü korkutmasın çünkü hemen hemen her soru tarzı size birçok şey katacaktır.

2-) Zirve YGS Fizik Soru Bankası Nasıl ?

Zirve yayınları soru bazında genel itibari ile temeli olmayan öğrencileri hedef alarak hazırladığı soru bankalarında farklı soru tarzların olması ile öğrencilerin temel düzeyde iyi bir noktaya gelmesine yardımcı oluyor. Bu sebeple sizde eğer Fiziği gözünüzde büyütüp cesaret edemeyenlerdenseniz Zirve YGS Fizik soru bankasını inceleyebilirsiniz.

3-) Tekinay Yayınları YGS Fizik Nasıl ?

Her ne kadar konu anlatımı adı altında satışa sunulsa da hemen hemen her öğrencinin fazlası ile memnun kalması ve içinde 2000’e yakın soruyu barındırması ile Tekinay yayınlarının kitabını da tavsiye etmeden geçemeyeceğiz. Yazarı Mustafa bey, kitabın içinde ki soruların %15’i kolay, %15’i zor ve %70’i orta seviye olarak belirtmiş. Ayrıca kitabın yanında her sorunun çözümlü videosu da size DVD ile veriliyor. Bu da çözemediğiniz soruları çözdürmek için herhangi birini aramaya gerek kalmayacağı anlamına geliyor.

4-) Körfez Yayınları YGS Fizik Sorun Bankası Nasıl ?

Yıllardır YGS – LYS için kaynak ve soru bankası yayınlayan Körfez yayınları yine kalitesini düşürmeden ilerliyor. YGS Fizik soru bankası genel itibari ile orta seviyede ki sorulardan oluşsa da arada zor sorularda mevcut.

Tavsiye Yazı : LYS Fizik Kaynak Önerileri İçin Tıklayın. :)

5-) Gür Yayınları YGS Fizik Soru Bankası Nasıl ?

Gür yayınları tarafından öğreten fizik soru bankası mottosu ile yola çıkan kitap birçok kişi tarafından fazlası ile beğeniliyor. Özellikle kolaydan orta seviyeye doğru ilerlemesi ve sorularının kavramayı kolaylaştırıyor olması sebebi ile incelemeniz gereken kitaplar arasında yer alıyor.

YGS Fizik Zor Seviye Soru Bankası Önerileri

1-) FDD YGS Fizik Soru Bankası Nasıl ?

Hemen hemen her öğrencinin bildiği FDD yayınları YGS Fizik soru bankasını zor olarak nitelendirebiliriz. Hatta birçok kişiye göre hem sorular fazlası ile zor hemde çok fazla işlem gerektiriyor. Bu sebeple eğer tüm konuları bitirdim artık limitlerimi zorlamak istiyorum diyorsanız FDD YGS Fizik soru bankasını inceleyebilirsiniz.

2-) Birey YGS Fizik Soru Bankası Nasıl ?

Birçok öğrenciye göre fazlası ile zor sorular barındıran Birey YGS Fizik soru bankası FDD yayınlarında da dediğimiz gibi konuları bitirdiğine emin kişilerin kendine denemesi için çözebileceği bir kitap.

3-) Palme Yayınları YGS Fizik Soru Bankası Nasıl?

Palme yayınları birçok öğrenci ve eğitmen tarafından fazlası ile beğeniliyor. Bu beğeninin hakkını Fizik kitabında da veren Palme yayınları barındırdığı testlerde ki soruları orta seviyeden zora doğru ilerletiyor. Öğreticiliği hedef alan bu kitabı mutlaka sınav öncesinde incelemelisiniz.

4-) Fen Bilimleri YGS Fizik Soru Bankası Nasıl ?

Kendini ispatlamış bir diğer yayın evi ise Fen Bilimleri. Hazırladığı kitaplarda ki sorular ile orta seviyeden zora ilerleyişi ve sorularında ki kalite ile hemen hemen herkes tarafından oldukça seviliyor. Bu sebeple Fizik kaynak arayışında olan kişilerin mutlaka incelmesi gerekiyor.

5) Bilfen YGS Fizik Soru Bankası Nasıl ?

Orijinal ve mantığa dayalı sorular barındırması ile Bilfen yayınları da tavsiye ettiğimiz YGS Fizik soru bankaları arasında kendine yer buluyor. Genel itibari ile zora yakın soruların mevcut olduğu kitapta birçok soru tarzını da rahatlıkla görebilirsiniz.

Sizin tavsiye ettiğiniz YGS Fizik soru bankaları neler, ayrıca incelediğimiz kitaplar hakkında da yorumlarınızı lütfen bizimle paylaşın. :)

Tüm YGS Kaynak Tavsiyelerini Görmek İçin Tıklayın !

CEVAP VER

Lütfen yorum yapmadan önce diğer yorumları inceleyin.
Please enter your name here