YGS Matematik Soru Bankası Önerileri | Her Seviyeye Uygun

8
32377

YGS sürecindeki en önemli derslerin başında gelen matematik için birçok öğrenci fazlası ile emek veriyor. Bizde bu yazımızda tüm herkese yardımcı olabilmek adına YGS matematik soru bakası önerileri ile karşınızdayız.

Ayrıca eğer benim matematik temelim yok diyorsanız tavsiye yazımıza bakabilirsiniz.

Tavsiye Yazı : Temeli Olmayanlar İçin YGS Matematik Kaynak Önerileri

1-) YGS Güvender Soru Bankası

Hemen hemen her kaynak tavsiyesi yazımızda yer verdiğimiz Güvender yayınları, matematik soru bankası tavsiyelerinde de kendine yer buluyor. Hem basitten zora doğru ilerleyen testleri, hemde birçok soru tipini barındırması ile YGS sürecinde Güvender Matematik soru bankası size oldukça fayda sağlayacaktır. Ayrıca ilk etapta kitabın biraz kalın olması sakın gözünüzü korkutmasın çünkü az öncede belirttiğimiz gibi soru bankasında hem sorular basitten zora ilerliyor hemde birçok soru tarzını barındırıyor. Bu sebeple kısa sürede bitirebileceğiniz bir kitap.

guvender-ygs-matematik-soru-bankasi

2-) Karekök YGS Matematik Soru Bankası

Karekök yayınları uzun yılların verdiği tecrübesi ile hemen hemen her ders için hazırladığı soru bankaları için tavsiye edilebilir durumda. Matematik içinde aynı durum söz konusu ve genel itibari ile orta seviye öğrenciler için ideal diyebileceğimiz soru tarzlarına sahip.

3-) Okyanus YGS Matematik Soru Bankası

Birkaç yıldır adından sıkça söz ettiren Okyanus yayınları genel itibari ile her ders için temelden zora doğru ilerleyen kitaplar hazırlıyor. Bu noktada devam eden YGS matematik soru bankası da kolay sorular ile başlayarak zora doğru ilerliyor. Bu sebeple hem çok daha fazla soru tarzı görmenizi hemde işlemlerde daha hızlı düşünmenizin önü açılıyor. Bu yüzden bol soru tarzına sahip bir kitap arayışındaysanız okyanus yayınları YGS matematik soru bankası kitabını inceleyebilirsiniz.

4-) Gür Yayınları YGS Matematik Soru Bankası

Güray Küçük tarafından hazırlanan YGS Matematik soru bankası genel itibari ile zora yakın soru tarzlarını barındırıyor. Bu sebeple eğer artık farklı soru tarzlarını görerek kendinizi test etmek isterseniz Gür yayınları tarafından satışa sunulan soru bankasını inceleyebilirsiniz.

5- ) Palme Yayınları YGS Matematik Soru Bankası

Soru kalitesi noktasında kendini kanıtlamış olan Palme yayınları matematik noktasında da orta seviyeden zora doğru ilerleyen soru anlayışı ile öğrencilere yardımcı oluyor. Son derece kaliteli sorular ve farklı tarzların bulunması sebebi ile YGS sürecinde Palme YGS matematik soru bankasını mutlaka incelemeniz gerekiyor.

6-) Birey A-B-C YGS Matematik Soru Bankası

Birçoğunuzun bildiği üzere Birey yayınları A, B ve C olmak üzere 3 adet matematik soru bankası çıkarıyor. Bunlardan A en kolayı B orta ve C zor olanı. Fakat genel itibari ile her soru bankasında hem soru kalitesi hemde çeşitlilik noktasın gayet yeterli diyebiliriz. Bu sebeple seviyenize uygun olarak Birey yayınlarının hazırladığı soru banklarını tercih edebilirsiniz.

7-) Apotemi Yayınları

Matematik noktasında şüphesiz en çok tavsiye edilen yayınlar arasında yer alan Apotemi her açıdan oldukça başarılı kitaplar sunuyor. Fakat birçok yayına nazaran daha az kitabının bulunması şuan için büyük bir eksiklik. Genel olarak konulara göre fasiküller yayınlayan Apotemi yayını kitaplarını şiddetle incelemenizi tavsiye ederiz. Ayrıca YGS Matematik sürecinin en önemli konularından biri olan problemler için de özel bir fasikülünün olduğunu belirtelim.

8-) 3-4-5 Yayınları Matematik Soru Bankası

Okyanus yayınları gibi yeni yeni adı duyulmasına rağmen oldukça başarılı olan 3-4-5 yayınlarının YGS Matematik kitaplarında ki sorularını genel itibari ile zor olarak nitelendirebiliriz. Çözmeye başladığınız de hem düşünce yönünden hemde işlem yönünde ki gelişmeler gözle görülür derecede oluyor. Eğer YGS öncesi zor bir soru bankası arayışında iseniz incelemenizi tavsiye ederiz.

9-) Esen Yayınları YGS Matematik Soru Bankası

3-4-5 yayınları için diyeceğimiz her şeyi Esen yayınları içinde diyebiliriz.

10-) Limit Yayınları YGS Matematik Soru Bankası

Yeni diye nitelendirebileceğimiz bir diğer yayın evi olan Limit yayınları da özellikle Matematik noktasında hazırladığı zor sorular ile birçok öğrencinin ve öğretmenin dikkatini çekmeyi başardı. Fakat tekrar etmekte fayda var soruları fazlası ile zor. Bu sebeple karar vermeden önce sorularını incelemeniz de fayda var.

Hangi Kitabı Almalıyım ?

Gönül ister ki tavsiye ettiğimiz her kitabı çözerek kendinizi geliştirin fakat maalesef bu mümkünde değil bu sebeple kitap seçiminde oldukça titiz davranmanız gerekiyor. Bu noktada her şeyden önce kendinizin hangi seviyeye uygun olduğuna karar vermeniz gerekiyor. Yani temelim yok diyen biriyseniz kolay kitaplara yönelmelisiniz aynı şekilde diğer seviyeler için de bu duruma karar vermelisiniz. Bundan sonra herhangi bir kitapçıdan veya arkadaş çevreniz ki yorumlarla yada Meslek Hocam üzerinde ki yorumlar ile karar verebilirsiniz.

Diğer YGS Kaynak Tavsiyelerini İncelemek İçin Tıklayın !

YGS Matematik için sizin kaynak tavsiyeleriniz neler, ayrıca incelediğimiz kitapları kullandıysanız bize düşüncelerinizi iletebilir misiniz?

8 Yorum

  1. Merhabalar ben şuan matematik ygs Palme konu anlatımlıdan çalışıyorum yanında da bir soru bankası çözmek istiyorum be tavsiye edersiniz şimdiden teşekkürler

    • Merhaba Emine, YGS Palme soru bankası ile beraber gidebilirsin. Bunun dışında yazımızda bahsettiğimiz Okyanus yayınları veya Birey B gibi kitapları tercih edebilirsin. Kolay gelsin.

  2. Merhabalar hedef derece,fen lisesi öğrencisiyim. Matematikte Karekök’ün yanında EİS çözüyorum zorluk açısından başka bir kaynak çözmem daha mı faydalı olur? Teşekkürler

    • Merhaba Kaan iki farklı kaynaktan ilerlerken başka bir kitap almanı tavsiye etmeyiz. Bunları bitirdikten sonra yazımızda da bahsettiğimiz 3-4-5, Esen veya Limit yayınlarını alabilirsin.

    • Merhaba Ekrem, Bilfen Matematik soru bankasını detaylı inceleme fırsatımız olmadı fakat internette olumlu yorumların yanında olumsuz yorumlarda çok fazla var bu yüzden en iyisi elinde yoksa farklı bir kaynak arayışına girmek. Fakat yine de inceleyerek kendinin karar vermesi daha doğru olur. Hakkında hayırlısının olması dileği ile kolay gelsin.

CEVAP VER

Lütfen yorum yapmadan önce diğer yorumları inceleyin.
Please enter your name here