Hakkımızda

 

Gelecekte yapacağı meslek hakkında herkes tam anlamı ile bilgi sahibi olup üniversitede döneminde herhangi bir sürpriz ile karşılaşmamak ister. Fakat halkımızın bu konuda biraz bilinçsiz olması gençlere verdikleri tavsiyelerin sadece parasal yönden rahat edeceklerini düşündükleri bölüme yöneltmekten ibaret oluyor. “Bak babamın arkadaşının oğlu da bu bölümden mezun, çok para kazanıyor.” gibi cümlelerle yıkanan beyinler gelecekte üniversitede “ben buraya neden geldim.” gibi sorularla bölümünü sorgulamaya başlıyor.Kısacası gelecekte meslek seçimi yapacak kişilerin artık kulaktan dolma bilgilerle yön bulması yerine işin doğrusunu uzmanından öğrenme zamanı geldi. İşte tam bu konuda Meslek Hocam devreye girerek gençlerimize meslek seçiminde yardımcı oluyor. Peki bunu nasıl yapıyor ?

Meslek Hocam gelecekte yapacağınız meslekler için üniversite öğrencileri veye mezunları ile bölümleri hakkında röportajlar yaparak meslekleri gençlere tanıtıyor. Ayrıca mezunlarla yaptığımız röportajlar üniversite öğrencilerine de gelecek adına yol gösteriyor.

Bunun yanında gideceğiniz şehir hakkında öğrencilerle yapılan röportajlar, üyelerin birbirine sorular sorabileceği “soru sor” kısmı ve geneli üniversite okuyan öğrenciler tarafından hazırlanan rehber yazılarla hem sınav dönemi hakkında hemde gelecekte yapacağınız meslek hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.