Evde Deneme Sınavı Çözmek – Nasıl Yapılır?

0
266
Evde Deneme Sınavı Çözmek

Sınava az bir zaman kalması nedeniyle herkes netlerini yükseltmeye çalışıyor. Netleri yükseltmenin en pratik yolu ise deneme çözmek. Deneme aynı zamanda size hız kazandırarak zamanı iyi yönetmenizi öğrenmeyi sağlar. Deneme çözerken çıkmış sorulardan oluşan denemeleri çözmeniz daha yararlı olacaktır. İşte deneme Evde Deneme Sınavı Çözmek için gerekli adımlar ve nasıl yapılmalı hep beraber öğrenelim ;

Deneme Çözerken Mutlaka Süre Tutun

Deneme testini asla süresiz çözmeyin. Bu sayede giderek zamanı daha iyi kullanmaya başlayacaksınız. Süre tutmanın yarattığı strese alışarak da bir nebze gerçek sınava hazırlanırsınız. Tutacağınız sürenin sınav süresini geçmemesine de özen gösterin. Kronometre tutmanız sizi engelleyebilir. Geri sayım

Belli Bir Düzende Deneme Yapın

Denemelerinizi mutlaka günlük, haftalık veya aylık düzende yapmalısınız. Aynı zamanda deneme sınav saatini de düzene sokmalısınız. Denemelerinizi 10:00’da yapmanızı öneriyorum. Bu sayede gerçek sınava çok kolay konsantre olabileceksiniz.

En Sevdiğiniz Konudan ya da Dersten Başlayın

En sevdiğiniz konudan veya dersten başlayarak motivasyonunuzu yüksek tutabilirsiniz. Bildiğiniz sevdiğiniz konuları daha hızlı ve kolayca çözersiniz. Motivasyonunuzu yüksek tutacaktır. Bu sayede belki çözmekte zorlandığınız soruları bile çözebilirsiniz.

Deneme Analizi

Deneme sınavından sonra analiz yapılması mutlaka gereklidir. Bu sayede eksik olduğunuz konuları kolayca görebilirsiniz. Eksik olduğunuz konular üzerinde daha çok çalışmanız gerekmektedir. Ve bu bir deneme sınavı olduğu için emin olmadığınız soruları işaretleyebilirsiniz. Deneme analizini yaparken mutlaka objektif davranmalısınız.

Toplu Alanlarda Deneme Yapın

Evde kendi başınıza çözmektense arkadaşlarınızla toplu bir şekilde deneme yapabilirsiniz. Daha sonrasında çözemediğiniz sorular hakkında fikir alışverişi yapabilirsiniz. Ancak arkadaş çevrenizin buna uygun olması gerekmekte. Eğer arkadaşlarınız sizi engelliyorsa, denemeleriniz bölünüyorsa mutlaka o arkadaşlarınızdan ayrı bir yerde deneme çözmelisiniz.

Soru Tarzlarına Dikkat Edin

Özellikle çıkmış soruları çözerken soru tarzlarına dikkat etmeniz gerekmektedir. Denemede çözemediğiniz soru kalıplarını belirleyip onlar hakkında daha çok çalışmanız gerekmektedir. Özellikle çözemediğiniz soruları bir yere not edip daha sonra çözmeye çalışmalısınız. Soruyu çözene kadar sakın pes etmeyin. Soruyla uğraşmak, bu soru tipiyle bir daha karşılaştığınızda daha kolay ve hızlı çözmenizi sağlayacak.

Her sınava giren öğrencinin ortak sorunu haline gelmiş olan Evde Deneme Sınavı Çözmek – Nasıl Yapılır? rehber yazımız bu şekilde idi başka rehber notlarda görüşmek üzere.

CEVAP VER

Lütfen yorum yapmadan önce diğer yorumları inceleyin.
Please enter your name here