YGS-LYS Çalışmanıza Yardımcı 3 Android Uygulaması

0
9486

Okulda, evde, otobüste hatta ders çalışırken dahi vazgeçemediğimiz telefonları sadece sosyal ağlar veya diğer gereksiz işlerde kullanmak yerine birazda önümüzde ki önemli sınavlardan olan YGS-LYS adına kullanmaya ne dersin? Bizde evet diyeceğini (hayır dediysen sorunu kendinde ara) düşünerek YGS-LYS çalışmanıza yardımcı 3 android uygulamasını inceledik.

1-) Üniversiteye Hazırlanıyorum 

Üniversiteye Hazırlanıyorum uygulaması YGS-LYS öğrencilerinin hazırlık süreci boyunca ihtiyacı olacak birçok araca bir yerden ulaşmasını sağlıyor. Fakat bunların yanında diğer öne çıkan özelliği ise size kendinizi takip edebilme fırsatı sunuyor olması. Uygulamanın açılış sayfasında her zaman aklınızda bulunması için ilk olarak hayalinizde ki bölüm ve üniversitenin yazılı olduğu kısım çıkıyor. Bundan sonrası ise kendinizi takip etmeniz için ve ihtiyacınız olacak birkaç araca ulaşmanızı sağlayacak butonlardan oluşuyor. Uygulamada birçok kısım olduğu için özelliklerini kısa kısa açıklayarak gidelim. :)

Ne Kadar Ders Çalıştım ?

Bazen saatlerce çalışmış gibi hissederken 10-15 dakika bazende tam tersi 10-15 dakika çalışmış gibi hissederken saatlerce çalışmış olabiliyoruz. Fakat artık ders çalışırken Üniversiteye Hazırlanıyorum uygulaması saat takibi kısımından ne kadar ders çalıştığınızı görebilirsin.Şimdi hemen aklınıza kronometre yetmez mi hocam diye bir soru geliyorsa kendinizi alkışlayın. Bu uygulamada ekstra olarak günlük, haftalık ve aylık ne kadar çalıştığınızı inceleyebilir ve gelişmenizi takip edebilirsiniz.Tabi bunun için ders öncesi sayacı başlatmanız gerekli. :)

Hangi Konuları Bitirdim

Meslek Hocam olarak her zaman düzenli çalışmanın önemini anlatmaya çalışıyoruz. Bu uygulamada düzenli çalışmanın önemini kavrayan bir ekip tarafından geliştirilmiş olmalı ki konu takibi adında bir kısım ekleme ihtiyacı duymuşlar. Bu kısımda YGS – LYS tüm derslere ait konular bulunuyor. Bu kısımda kendinizin konulara ne kadar hakim olduğunuzu 6 yıldız üzerinden değerlendirebilir daha sonrasında ise eksik konularınıza yoğunlaşabilirsiniz.

Tavsiye Yazı : 2016 YGS Konuları Ve Geçmiş Yıllarda Çıkmış Soru Sayısı

Soru Takibi 

Tahmin ettiğiniz üzere bu kısımda günlük hangi dersten ne kadar soru çözdüğünüzü not alıyorsunuz. Ardından saat takibi kısımında olduğu gibi yine hem gelişiminizi grafik olarak hemde arşiv olarak inceleye biliyorsunuz. Fakat bu kısımın maalesef bir eksisi var oda kaç yanlış yaptığınızı not alamıyor olmanız. Bu duruma da kul hatasız olmaz diyerek göz yumalım.

Tercih Listem

Tercih döneminde yaptığımız gibi 30 tane tercih hakkı tanınan kısımda hayalimizdeki veya hedefimizde ki tercihleri yapabiliriz.

Yardımcı Araçlar

Yardımcı Araçlar kısımında YGS-LYS puan hesaplamanız için puan hesaplama kısımı ve size stres dolu anlar yaşatmak için eklenmiş bir geri sayım kısımı bulunuyor. Bunlara ek olarak birde takvim eklenmiş bu takvimde de geçmişte herhangi bir gün YGS-LYS adına neler yaptığınıza bakabiliyorsunuz.

Uygulamayı indirmek için buraya tıklayın.

2-) Sınav Hocası

İsminin Meslek Hocamı andırması ile gönlümüzde yer edinen Sınav Hocası daha çok öğrencileri soru çözmelerine yardımcı olan bir uygulama olarak karşımıza çıkıyor. Fakat bunu daha çok sosyal bir havada yaptığı için hem öğrencilerin sıkılmaması hemde çalışmasını sağlıyor. Peki bunları nasıl yapıyor ?

Sınav Hocası Türkiye Geneli  deneme sınavları düzenliyor ve bu sınavların duyurusu 1 hafta öncesinde öğrencilere yapılıyor, ayrıca üyelik sistemi ile çalışan uygulama ile başkaları ile arkadaş olup onların durumlarını gözetleye biliyor, beraber aynı deneme sınavlarını çözebilir ayrıca düello seçeneği ile karşılıklı yarışabiliyorsunuz. Bu durumda biraz işin yarış kısımı sayesinde belki de soru çözersiniz. Tüm bunların dışında öne çıkan diğer özellik ise her konuya özgü hazırlanmış konu anlatımlarını çalışabilir ve konu ile ilgili soru çözebilirsiniz.

Sınav Hocasını indirmek için tıklayın.

3-)Körfez Test

Körfez yayınları kalitesi ile hazırlanan Körfez Test uygulaması size soru çözme konusunda yardımcı oluyor. Fakat bu uygulamanın en iyi özelliği konu konu soru çözmenize olanak sağlıyor olması. Yani mesela Matematikte türev konusuna çalıştınız. Ardından Körfez Test uygulamasında türev konusunu ve kaç soru çözmek istediğiniz belirleyerek soru çözebilirsiniz. Bunların yanında ayrıca tek konu ile sınırlı kalmayarak birden fazla konu seçerek geçmişe yönelik tekrarlar yapabilirsiniz.

Uygulamayı indirmek için tıklayın.

Bonus : Meslek Hocam | Soru Cevap

Bu kadar uygulamanın arasında kendi reklamımızı yapmamak bize yakışmaz. Meslek Hocam | Soru Cevap kısımı bildiğiniz gibi gerek meslekler hakkında, gerek sınav dönemi hakkında, gerek diğer konular hakkında sorularınıza cevap bulabileceğiniz aynı zamanda diğer üyelerin sorularını cevaplayarak bilgi paylaşımı yapabileceğiniz bir ortam. Gerçi  bizim android uygulamamız yok ama parayı bulunca onuda yaptıracağımıza söz verelim. :)

Soru sormak veya bildiklerinizi cevaplamak için buraya tıklayın.

Biraz Nasihat 

Aklınıza gelebilecek her yerde telefonlar elimizden düşmezken biraz da faydalı yönlerde teknolojiyi kullanmak gerek. İyi kötü her gün biraz daha fazla soru çözmenin veya birkaç fazla bilginin zararı olmaz. Umarız 3 uygulamada sizin için faydalı olur. Ayrıca uygulamalar hakkında ki düşüncelerinizi ve bunlar dışında sınav döneminde yardımcı olması adına kullandığınız başka uygulamalar varsa bunları yorum kısımında bizimle paylaşabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorum yapmadan önce diğer yorumları inceleyin.
Please enter your name here