YKS Tarih Konu Anlatım ve Soru Bankası Önerileri

0
42
YKS Tarih Konu Anlatım ve Soru Bankası Önerileri

Sevgili arkadaşlar ilk değinmek istediğim konu kitaplar tekrar yeni sisteme uygun isimle tekrar basılacağından bizim kitaplarda LYS ismini kullanmamız sizin kafanızı karıştırmasın konular konusunda bir sıkıntı yok çünkü burada fark sınavın adından kaynaklamaktadır. İkinci olarak ise burada yazacağım kitaplar edebiyat kısmında tarih yazan arkadaşlar için değil sözelci arkadaşlar için zorunlu olan ayrıntılı tarih kısmıdır.

Okyanus Yayınları Özel Ders Konseptli Konu Anlatımı

Okyanus Yayınlarının sık sık tavsiye edilen özel ders konseptli konu anlatımları pek çok derste tavsiye ettiğimiz gibi burada da tavsiye ediyoruz. Özenle hazırlanmış olan bu kitap her ayrıntıyı atlamadan ve kafa karışıklığına mahal vermeyecek şekilde hazırlanmış. Kitaptaki dipnotlar ve hatırlatıcılarla konuyu unutmamanızı sağlıyor.

Uğur Yayınları LYS Tarih Konu Anlatımı

Kronolojik tarih bilgisini ve olayların detaylarını veren kitapta YKS’ den en iyiyi hedefleyen öğrenciler için tavsiyemizdendir.

Karekök Yayınları Çağdaş Türk ve Dünya Tarihi Konu Anlatımlı

Sektördeki en iyi kitap Yayınevinden olan Karekök yayınlarını burada size şiddetle ettiğimiz tavsiyelerden. TYT’de bu konu bulunmuyor ancak YKS öğrencileri için çok önemli bir konu. Bu konuda kendinizi mükemmelleştirmek istiyorsanız ve soru kaçırmamak hedefiniz ise bu kitap tam size göre.

Limit Yayınları Tarih El Kitabı

Diğer tavsiye kitaplarının aksine daha küçük ve taşınmaya müsait olan bu el kitabı önemli olayları bütün açıklığıyla anlatıyor. Yanımda taşıyayım ama bilgisi az olmasın diyorsanız bu kitap size göre.

Final LYS Tarih Soru Bankası

Öğrencileri zorladığı için kaçınılan Final Yayınları ‘Tarih ne kadar zor olabilir ki?’ diyenler için çıkarılmış bir soru bankası gibi karşımızda duruyor. İçinde kolay, orta ve zor soruların olduğu kitap detaylı ama kaliteli sorularla karşımızda. Konularınızı tamamen bitirdikten çözüp bu kitapla kendinizi tekrar görmenizi tavsiye ederiz.

Sınav Yayınları YGS Tarih Soru Bankası

LYS’den bahsediyorduk YGS ne alaka diye düşünebilirsiniz ancak acele etmeyin çünkü bildiğiniz üzere YKS’de çıkacak tarih konuları TYT ile ortak. Bu yüzden YKS’ye hazırlanırken bu kitabı atlamayın derim çünkü gerçekten kaliteli sorulara yer verilmiş.

CEVAP VER

Lütfen yorum yapmadan önce diğer yorumları inceleyin.
Please enter your name here