YKS Kimya Konu Anlatım ve Soru Bankası Önerileri

0
641
YKS Kimya Konu Anlatım ve Soru Bankası Önerileri

Sınav sisteminin değişmesiyle birlikte bir çok arkadaşımızdan yeni sınav sistemi için kitap önerisi yazmamız istendi. Biz de mezun arkadaşlarımıza ve sınava 2. kez hazırlanan arkadaşlarımıza sorduk soruşturduk. Sizler için YKS Kimya Konu Anlatım ve Soru Bankası Önerileri listesi hazırladık. Listemizdeki kitapların hepsini tek seferde almanızı önermiyoruz. Kimya dersindeki seviyenize göre en uygun olandan başlayıp zora doğru yavaş yavaş ama emin adımlarla ilerlemeniz sizin açınızdan daha sağlıklı olacaktır. İşte sizin için hazırladığımız listemiz;

YKS Kimya Konu Anlatım ve Soru Bankası Önerileri

Yayın Denizi Tek Kimya Konu Anlatımlı Cep Kitabı

Konu anlatımı çalışmak için en uygun kitap bu olmayabilir. Ancak soru çözerken ya da çözmeden önce yaptığınız tekrarda mutlaka işinize yarayacağını düşündüğümüz bir kitap. Cep boyu olması nedeniyle oldukça pratik her yere taşıyabileceğiniz bir kitap. Almanız çok önemli değil ancak yine de elinizin altında bulunmasını öneririz.

Palme Kimya Konu Anlatımı ve Kimya Soru Bankası

Ayrı ayrı iki kitap olan bu kitabı almanızı kesinlikle tavsiye ediyoruz. Palme yayın evi konu anlatımında oldukça başarılı olan bir kitap. Kesinlikle faydalı olacağını düşünüyorum. Aynı yayın evinin soru bankasını da almanızı tavsiye ediyorum. Soru bankası da zor ve orta soruları birlikte barındıran bir kitap. Özellikle yüksek hedefi olanların sınav öncesinde çözülmesi gerekenler arasında bulunması gerektiğini düşünüyorum.

Esen Yayınları Kimya Soru Bankası

Esen yayınları piyasadaki en kaliteli soruları üreten kaliteli kitaplardan birisi. Kitabın içeriği her öğrenci seviyesine hitap edecek şekilde özenle hazırlanmış. Bu yüzden sınava girmeden önce çözmenizi tavsiye ettiğimiz kitaplar arasında yer alıyor.

Palme Organik Kimya Soru Bankası

Kimyanın en çok soru çıkaran konusu Organik Kimya şüphesiz. Bu nedenle bu konunun üzerine düşmeniz oldukça önemli. Palme yayın evi de bu konunun önemi üzerine sadece o konuyu içeren bir soru bankası hazırlamış. Sınava girmeden önce gözden geçirmenizi öneriyorum.

Benim sizler için hazırladığım liste bu şekilde. Sizin de önerileriniz varsa yorumlarda belirtin lütfen.

CEVAP VER

Lütfen yorum yapmadan önce diğer yorumları inceleyin.
Please enter your name here