YKS Biyoloji Konu Anlatım ve Soru Bankası Önerileri

0
18
YKS Biyoloji Konu Anlatım ve Soru Bankası Önerileri

YKS’nin 2. Oturumu için kaynak önerilerimiz de devam ediyor. Fen Bilimleri testinde 10 ya da 15 adet Biyoloji sorusu sorulacak. Geçmiş yıllardaki konularda herhangi bir değişiklik bulunmadığı için elinizdeki LYS kaynaklarını çöpe atmanıza gerek yok. Elinizdeki kaynakları değerlendirebilirsiniz. Daha önce sınava girmiş olan arkadaşlarımızın önerisiyle bu listeyi oluşturduğumuzu söylememiz gerek. İşte sizin için hazırladığımız YKS Biyoloji Konu Anlatım ve Soru Bankası Önerileri;

YKS Biyoloji Konu Anlatım ve Soru Bankası Önerileri

Palme Yayıncılık Biyoloji Konu Anlatımlı

Palme yayınevi piyasadaki en zor sorulara sahip olan yayınevlerinden bir tanesi. Yayın evi konu anlatımında ise oldukça başarılı. Palme’nin bu kitabı biyolojiye temelden başlayıp üst kademelere doğru gidiyor. Her öğrenci tipine uygun olan bir kitaptır.

Birey Yayınları Soru Bankası

Birey’in çıkardığı soru bankaları genellikle zor ve kolay olmak üzere ikiye ayrılıyor. Bizim önerdiğimiz ise zor olanı. Çünkü ÖSYM soru tipine en yakın soruları zor kitabın içerisinde bulabilirsiniz. Eğer biyoloji çalışmaya yeni başladıysanız Birey Yayınlarının A’sını alabilirsiniz. İleriki aşamalarda B’sini alabilirsiniz.

Okyanus Yayınları Biyoloji Konu Anlatımı

Biyoloji çalışmaya yeni başladıysanız size bu kitabı önerebilirim. Kitap başlangıç seviyesindeki öğrencilere hitap ediyor. Kitap içerisindeki konu testleri kolaydan zora doğru ilerlemekte. Bu nedenle yeni başlayanlar için önerebileceğimiz en doğru kitap bu sanırım.

Karekök Yayınları Biyoloji Soru Bankası

Karekök yayınları zor sorularıyla bilinen bir yayın evi. Kendinizi zorlamak istiyorsanız ve hedefiniz yüksekse sınavdan önce çözüp bitirmenizi tavsiye ediyorum. Kitap orta seviyedeki öğrenciler için oldukça uygun.

Fen Bilimleri Yayınları Biyoloji Soru Bankası

Fen Bilimleri yayınları sorularıyla ÖSYM sorularına en benzer soruları barındıran bir yayın. Kitap orta seviyedeki öğrenciler için uygun. Eğer biyoloji çalışmaya yeni başladıysanız içinde sizi zorlayabilecek sorular bulunmakta. ÖSYM tipi sorularıyla sınavdan önce mutlaka çözmenizi öneriyoruz.

Bizim YKS Biyolojisi için önerdiğimiz kitaplar bunlar. Eğer sizin de önerdiğiniz kitaplar varsa lütfen yorumlara yazmayı unutmayın. Listemizi güncel tutabilmek adına sizin yaptığınız yorumlar bizim için çok değerli. Hepinize kolay gelsin.

CEVAP VER

Lütfen yorum yapmadan önce diğer yorumları inceleyin.
Please enter your name here