YDS’ye Nasıl Çalışılır?

0
1946
YDS'ye Nasıl Çalışılır?

YDS adayların İngilizce gramer bilgisi, kelime bilgisi, okuma ve anlama becerilerini test eden bir sınavdır. Adaylar genel olarak kelime, yüklem, bağlaç gibi cümle içerisindeki önemli parçalardan sorumlu tutulmaktadırlar. Öğrenciler YDS’ye hazırlanırken bir yandan gramer çalışmaları yapıp bir yandan da bol bol okuma yapmalıdır. YDS sınavına hazırlanan adaylar için YDS’ye Nasıl Çalışılır? Sorusunu bu yazımızda derledik. Yazdığım şeyleri uygulamaya koyarsanız YDS’den oldukça yüksek bir puan alacağınızı düşünüyorum.

Gramer Önemli!

Grameri sınavın bel kemiği diyebilirim. Eğer ilk defa YDS’ye girecekseniz ve İngilizcenizin eksik olduğunu düşünüyorsanız o zaman başlangıç için kurslara katılabilirsiniz. Çeşitli Ön Hazırlık, Temel Akademik Çeviri ve YDS hazırlık grupları bulunuyor. Bunlar arasından size en çok uyum sağlayana kayıt olabilirsiniz. Eğer daha önce YDS’ye girdiyseniz ve amacınız puanınızı yükseltmekse ileri çeviri gruplarından faydalanabilirsiniz.

Gramere Kendini Çok Kaptırma!

Gramer sınavda evet çok önemli. Ancak sınav tamamen gramer üzerine kurulu değil. Bu yüzden sınava girmeden önce mutlaka okuma yapmalısınız. Kitapçılardan seviyenize göre İngilizce kitaplar edinebilirsiniz. Tavsiyem bu kitaplarda adım adım seviye artırımı yapmanız. Yani ilk seviyelerde başladıysanız daha sonra zor seviyeleri okumaya geçebilirsiniz. Kitap okumak size bir çok yeni kelime öğreteceği gibi sınavda da soruları daha hızlı çözmenize yardımcı olur.

Motivasyon ve Özveri Çok Önemli

Çok çalışmanıza rağmen olumlu sonuçlar almıyor olabilirsiniz. Bu yüzden motivasyonunuzun düşmesine izin vermeyin. Düzenli ve verimli çalışmanız ilerlemeniz açısından çok önemlidir. Eninde sonunda seviyenizin arttığını göreceksiniz. Ama eğer çalışmanıza belli bir nedenden ötürü ara verirseniz çok kolay bir şekilde unutursunuz. İngilizce bu açıdan size yardımcı olmaz.

Telefonunuzu Akıllı Kullanın!

Artık herkesin akıllı telefonu var. Telefonunuzu Facebook, İnstagram gibi popüler uygulamalar veya oyunlarla doldurmayın. iOS ve Android telefonlarda oldukça güzel eğitici dil uygulamaları bulunmakta. Bu uygulamaların çoğu oyunlaştırılmış olduğu için aslında ders çalıştığınızı hissetmeyeceksiniz bile. Benim size önerebileceğim en iyi uygulama ise Duolingo.

Benim YDS’ye Nasıl Çalışılır? Sorusu için vereceğim cevaplar bunlar. Eksik olduğunu düşündüğünüz bir şey varsa yorumlarda belirtebilirsiniz. Hepinize kolay gelsin.

CEVAP VER

Lütfen yorum yapmadan önce diğer yorumları inceleyin.
Please enter your name here