YDS Kaynak Kitap Önerileri

0
3130
YDS Kaynak Kitap Önerileri

YDS adayları için piyasada bir sürü kaynak kitap bulunmakta. YDS sınavında hem daha önce temeli olmayan hem de ileri seviyedeki adaylar için çeşitli kaynaklar bulunuyor. Kaynakların bu kadar çok olması adayların kafasında hangi kitap daha iyidir gibi bir soruya neden oluyor. Adayları bu yükten kurtarıp bir nebze rahatlatmak için yüksek notlar almanızı sağlayan kaynakları derledim. Ciddi şekilde YDS puanından yüksek almak istiyor ve çok çalışmaya hazırsanız bu kaynakları edinmelisiniz. İşte hazırladığım YDS kaynak kitap önerileri

YDS Sınav Teknikleri ve YDS Soru Çözümleri

Muhammed Özgür Yaşar ve Ömer Faruk Yaşar tarafından yazılan bu kitap 660 sayfadır. Kitapta konuya ait soruları nasıl çözeceğiniz uzun ve detaylı bir şekilde anlatılmış. Ayrıca geçmiş yıllardaki soru çözümleri de oldukça ayrıntılı. Bu nedenle sınava hazırlanan herkesin edinmek isteyeceği bir kaynak olarak düşündüm.

Kurgusal Sözlük

Kurgusal Sözlük Şinasi Bademcioğlu tarafından yazılıp Alfa yayınları tarafından basılmıştır. Sözlük içerisinde yaklaşık olarak 6000 kelime yer alıyor. Bu kelimeleri kitaptaki tekniklerle haftalarca hafızanızda tutabilirsiniz. Kitap 2 cilt halinde satılıyor. Eğer kelime haznenizin zayıf olduğunu düşünüyorsanız kesinlikle göz atmalısınız.

Fundamentals of Academic English

Belli bir alt yapıya sahipseniz ve İngilizcede daha çok ilerlemek istiyorsanız. Kitap iki kitap olarak satılıyor. Kitap içerisindeki anlatım oldukça yoğun ve biraz sıkıcı. Ancak iki kitabı da azmedip bitirdiğiniz taktirde sınavda yapamayacağınız soru kalmayacak. Kitap hakkında araştırma yaptığınızda herkesin kitaptan memnun kaldığını göreceksiniz.

Building Skills For Proficiency

Pelikan Yayınevi tarafından bu kitap YDS sınavına hazırlık için oldukça kaliteli bir kitap. Kitap sadece YDS odaklı bir soru bankası değil. Çeşitli uluslararası sınavlar için de kullanabilirsiniz. Ayrıca kitabın içerisinde özet şeklinde gramer konuları açıklanmıştır.

YDS Stratejileri

Suat Gürcanlar tarafından yazılan bu gramer kitabı temeli zayıf olan arkadaşlar için oldukça ideal olacaktır diye düşünüyorum. Kitabın uzaktan YDS derslerini de satın alabilir ve videodan da ders çalışabilirsiniz. En azından temel olarak bir yere gelmenizi sağlayacaktır.

Hepinize kolay gelsin

CEVAP VER

Lütfen yorum yapmadan önce diğer yorumları inceleyin.
Please enter your name here