Üniversite Sınavına 1 Ay Kala Yapılması Gerekenler (TYT-AYT-YKS)

0
548

Üniversite Sınavına 1 Ay Kala Yapılması Gerekenler TYT ve AYT Sınavına 1 aydan daha az bir süre kaldı. Eşit ağırlık (TM), Sayısal (MF) ve Sözel alanlarının hangisine odaklanmış olursanız olun bu 1 ayı boş geçemezsiniz. Bütün yıl boyunca yaptığınız çalışmanın meyvesini alacağınız en önemli zaman dilimi bu son 1 ay olduğunu söyleyebilirim. Şimdi hızlıca neler yapman gerektiği hakkında konuşmaya başlayalım.

Konu Çalışma

Son bir aya girdiğimiz bu günlerde, eksik konunuzun olmadığını düşünelim önce. Bu durumda yapmanız gereken deneme sınavlarında yanlış çözdüğünüz veya hiç çözemediğiniz konulara bu zamanda tekrar eğilmek. Bu dönemde bolca eksik olduğunuz konularda test çözmeniz gerekiyor.

Eksik konularınızın olduğu durumda ise eğer konu sayınız 1 haftalık çalışma ile giderilecek durumda ise hemen hızlıca bu konuları bitirin. Zaman kaybetme gibi bir lüksünüz yok maalesef bu durumda. Bu eksik konularınıza çalışırken araya deneme sınavı sıkıştırmaya çalışın, deneme sınavında yanlış yaptığınız konulara da bakmaya çalışın tekrar.

Test – Soru Çözme

Her gün düzenli olarak test çözmeniz gerekmekte. Peki ama hangi testleri? Yine kilit noktamız deneme sınavlarında yanlış sayınızın fazla olduğu, zayıf olduğunuz konulara ait testler. Bu konulardaki eksiklerinizi kapatmanız gerekiyor. Anlamadığınız konularda hocalarınızı sıkıştırmaktan çekinmeyin. Bulduğunuz her fırsatta atlayın üstlerine sorun sorularınızı. ;)

Deneme Sınavları

Bu  bir ayda en önemli işiniz bu; deneme çözmek. Yapabiliyorsanız her gün güne deneme çözerek başlayın. Günün geri kalanında ise o deneme sınavında yaptığınız hataların üzerine gidip, konu tekrarı yapmanızın yararı olacaktır. Konuların üstünden kaçar kere geçtiğinin öneminden çok, kaç tane deneme çözdüğünün önemi var bu zaman diliminde. Farklı yayınlardan farklı denemeler çözerek bu zaman dilimini en verimli şekilde geçirmeye bak.

Mezuna Kalmak?

Arkadaşlarının bazıları artık gelecek sene sınava hazırlanma moduna girmiş olabilir. Her ne kadar bu da seçeneklerden biri ise, sana tavsiyem yukarıda yazılanları uygulaman. Mezuna kalacaksan da, gelecek sene için hazırlık antrenman yapmış olursun.

Mezuna Kalmak ile ilgili yazımızı okumayı unutma.

Mezuna Kalmak Mantıklı Mı ? | Her Yönü İle Mezuna Kalmak

 

CEVAP VER

Lütfen yorum yapmadan önce diğer yorumları inceleyin.
Please enter your name here