TYT ve YKS Geometri Dersine Nasıl Çalışılır?

0
134
TYT ve YKS Geometri Dersine Nasıl Çalışılır? - Nelere Dikkat Edilmeli?

Geometri dersi özellikle sözel ve eşit ağırlık öğrencilerinin en çok korktuğu ve zorlandığı derstir. Geometri dersinin özellikle eşit ağırlık öğrencileri için ne kadar önemli olduğunu daha önce bu yazımızda söylemiştik. Bu nedenle geometri dersi sizin için rakiplerinizin önüne geçmenizi sağlar. İşte TYT ve YKS Geometri Dersine Nasıl Çalışılır? sorusu için vereceğimiz cevaplar bunlar;

Şekil Soruları

Şekil soruları öğrencilerin konu hakkında ne kadar bilgi sahibi olduğunu ölçer. Sorular kesin cevap gerektirdiği için öğrencilerin en uygun çözümü bulmaları beklenir. Genellikle bir veya birden fazla çözüm yöntemi içerirler. Bu soru tarzı hemen hemen her soru kaynağında bulunduğu için pratik yapabilirsiniz.

Seviyenizin Hiçbir Önemi Yok

Geometri çalışırken hangi seviyede olursanız olun soruda verilenleri mutlaka dikkatli okumalısınız. Soruda verilen her şeyi şekil üzerine yazmanız da size kolaylık sağlayacaktır. Eğer düşük seviyede olduğunuzu düşünüyorsanız konu çalıştıktan sonra o konu ile ilgili birçok farklı soru çözmelisiniz. Farklı kaynaklardan faydalanmanız sizin için çok iyi olacaktır.

Çözümlü Örneklere Dikkat Edin

Özellikle konu anlatım kitaplarında bulunan çözümlü örneklere dikkat edin. Bu örnekler size soruları nasıl çözeceğinizi iyi bir şekilde anlatır. Çözümlü sorular size farklı soru çözüm tekniklerini de gösterecektir. Böylelikle testlerde bulunan soruları çözmeden önce deneyim ve tecrübe kazanabilirsiniz. Çözümlü soruları inceledikten ve anladıktan sonra pekişmesi için mutlaka tekrar kendiniz çözün.

Konu Sırasına Dikkat Edin

Konulara çalışırken sıraya mutlaka dikkat etmelisiniz. Sınav soruları artan bir şekilde hazırlanmıştır. Yani bir önceki konu bir sonraki konu ile bağlantılıdır. Bu nedenle kafanıza göre istediğiniz konuyu seçip ona çalışmaya başlamamalısınız. Bu kafa karışıklığına neden olacağı gibi konuları karıştırmanıza da neden olur. Bu yüzden konuları sırasıyla en ince ayrıntısına kadar çalışmalısınız.

Seviyenize Uygun Kitabı Belirleyin

Temeli zayıf olan öğrenciler için temelden başlayan kitaplar almalarını tavsiye ediyorum. Popüler ama zor bir kitabı alıp çözememek size sadece vakit kaybettirir. Sınava hazırlanırken bir dakika bile sizin için oldukça kıymetli bu yüzden kolaydan zora doğru ilerlemeniz daha iyi olacaktır.

Benim TYT ve YKS geometri dersine nasıl çalışılır16 sorularınız için vereceğim cevaplar bunlar. Hepinize kolay gelsin.

Okumadan geçme: TYT AYT Orta Seviye Geometri Soru Bankası Önerileri

CEVAP VER

Lütfen yorum yapmadan önce diğer yorumları inceleyin.
Please enter your name here