TYT Tarih Konu Anlatımı ve Soru Bankası Önerisi

0
1283
TYT Tarih Konu Anlatımı ve Soru Bankası Önerisi

Sınav sisteminin değişmesiyle birlikte kaynak kitaplar da yenilendi ve değişti. Size üniversiteye hazırlanan ve kazanmış olan arkadaşlarımızdan derlediğimiz TYT Tarih Konu Anlatımı ve Soru Bankası Önerisi yazımız ile karşınızdayız. Bu kaynakları kullanarak sınava daha sağlıklı ve kolay bir şekilde hazırlanabilirsiniz. İşte bizim sizler için derlediğimiz liste;

TYT Tarih Konu Anlatımı ve Soru Bankası Önerisi

Örnek Akademi Tarih YGS Konu Anlatımı – TYT Soru Bankası

Konu anlatım kitabı YGS’ye göre hazırlanmış ancak içeriği TYT sınavına da uygun. Konular uzuun uzun anlatılmamış güzelce derlenmiş ve kapsamlı olması ile oldukça kullanışlı. İçerisinde önemli olayları kolayca ezberleyebileceğiniz kodlamalar bulunmakta. Normal konu anlatımlı kitaplara göre biraz sade bir anlatıma sahip olduğu için daha çok sayısalcı arkadaşlarımıza öneriyoruz. Kitaplar her seviyeye uygun.

Esen Yayınları Tarih Konu Anlatımlı

Tarihte temeli sıfır olanların da olmayanların da kullanabileceği kapsamlı ve detaylı bir kaynak. Esen yayınları yıllardır bu piyasada olduğu için oldukça güzel ve herkese tavsiye edebileceğimiz bir kaynak. Tarih konu anlatımı olarak elinizde bir tane bulunsa yeterli olacağını düşünüyorum. Tarih çok fazla soru çözerek pratik yapabileceğiniz bir ders.

Palme Yayınları Tarih Soru Bankası

ÖSYM’nin soru tipine en yakın soru bulunduran soru bankası bu diyebiliriz. İçeriği genel olarak orta ve üst seviyeye hitap eden bir kitap. Daha çok eşit ağırlık ve sözel hazırlanan arkadaşlar için tavsiye edebileceğimiz bir kaynak kendisi.

Bilgi Sarmal Tarih Soru Bankası

Adının soru bankası olmasına kanmayın. İçerisinde kısa kısa konu özetleri de mevcut. Özgün soruları ile de her kesimden öğrenciye hitap eden bir kitap. ÖSYM’ye benzer sorular da içermesi bir artı puan daha kazandırıyor. Kitap sayesinde tarih testlerinde çok pratik yapmış olacaksınız.

Bizim sizin için hazırladığımız kitap listesi bu şekilde. Eğer sizin de beğendiğiniz bir konu anlatımı ya da soru bankası varsa yorumlarda bize belirtebilirsiniz. Listemizi bu sayede sürekli olarak güncel tutabiliriz. Sınavlara hazırlanırken hepinize kolaylıklar ve başarılar diliyorum.

CEVAP VER

Lütfen yorum yapmadan önce diğer yorumları inceleyin.
Please enter your name here