TYT Kimya Konu Anlatımı ve Soru Bankası Önerisi

0
902
TYT Kimya Konu Anlatımı ve Soru Bankası Önerisi, TYT Kimya Kaynak Kitap Önerisi

Sınav sisteminin değişmesinin ardından Kimyada da birkaç konu değişikliği yapıldı. Ancak konular YGS’den çok farklı değil. Eğer elinizde YGS kimya kaynaklarınız bulunuyorsa TYT konularını çözüp bitirdikten sonra yeni kaynak arayışına geçmiş olabilirsiniz. Daha önceki yazılarımızda TYT Kimya konularını belirtmiştik. Bizim size yapacağımız birkaç TYT Fizik Konu Anlatımı ve Soru Bankası Önerisi bulunmakta.

TYT Kimya Konu Anlatımı ve Soru Bankası Önerisi

Fen Bilimleri Yayınları Kimya Soru Bankası

Değişik soru tiplerini bir arada barındıran güzel bir kaynak. Eğer sınava girmeden önce farklı soru tipleri görmek istiyorsanız mutlaka bir göz atın derim. Fen Bilimleri yayın evi fen kaynaklarında oldukça başarılı bir kaynak. Kaynak orta seviyedeki öğrencilere hitap ediyor.

Delta Yayınları Kimya Özet

Her zaman yanınızda taşıyabileceğiniz bir konu özeti kitabı. Soru çözerken yapamadığınız konuları içerisinden kolayca bulup konu tekrarı yapabileceğiniz pratik bir kitap. Palme yayınları soru bankasını çözerken rahatlıkla kullanabilirsiniz. Kitap her seviyedeki öğrenciye hitap ediyor. Yanınızda bulunması gereken kitaplardan birisi diyebiliriz.

Palme Yayınları Kimya Konu Anlatımlı – Soru Bankası

Piyasadaki en iyi kitaplardan birisidir. TYT sınavına hazırlanırken sizi doğru ve eksiksiz bir şekilde hazırlayacak birkaç yayından bir tanesidir. Kimya dersinde bu yayın evinin konu anlatımına sahipseniz başka bir konu anlatım kitabına ihtiyacınız kalmayacak. Konu anlatımı kitabından konuları çalıştıktan sonra soru bankasından soruları çözüp pratik yaparsanız TYT sınavında oldukça başarılı olursunuz.

Nitelik Yayınları Ters Yüz Kimya Soru Bankası

Nitelik yayınlarının ters yüz serisinde bulunan bu soru bankasını da orta seviyedeki öğrencilere öneriyoruz. ÖSYM soru sistemine benzer yapıdaki soruları barındıran yapısıyla kolay anlaşılabilen sorularıyla sınavdan önce çözülmesini tavsiye ettiğimiz kitaplar arasında yer alıyor.

Bizim TYT kimya için önerdiğimiz kaynaklarımız bu şekilde. Eğer bu kaynaklar içerisinden alıp kullanıp memnun kalmadığınız olursa mutlaka yorum kısmında belirtmeyi unutmayın. Ayrıca listemize eklemek istediğiniz tavsiye ettiğiniz güzel kaynaklara sahipseniz yorum kısmında bizimle paylaşabilirsiniz. Yoğun ve yorucu bu sınav maratonunda hepinize başarılar diliyorum. TYT Kimya Konu Anlatımı ve Soru Bankası Önerisi olarak size önereceğimiz kitaplar bu kadardı bir başka kitap ve kaynak kitap önerisinde görüşmek üzere.

CEVAP VER

Lütfen yorum yapmadan önce diğer yorumları inceleyin.
Please enter your name here