TYT Fizik Konu Anlatımı ve Soru Bankası Önerisi

0
754
TYT Fizik Konu Anlatımı ve Soru Bankası Önerisi

YGS konularından sonra değişimin en çok belli olduğu derslerden birisi Fizik. Aslında çok fazla konu değişikliği olmasa da bazı konular çıkarıldı. TYT Fizik Konu Anlatımı ve Soru Bankası Önerisi listemize göz atmadan kitap almayın. Elinizdeki YGS soru bankalarından TYT konularına uygun olanları çözdükten sonra TYT kaynağı alabilirsiniz. Ayrıca TYT Fizik konularının tamamına sitemizden ulaşabilirsiniz.

TYT Fizik Konu Anlatımı ve Soru Bankası Önerisi

Okyanus Yayınları 40 Seansta Fizik

Eğer fizik dersinde sıfırım diyorsanız bu kitap tam size uygun. Konu anlatım dili olarak yalın olması ve örnek soru anlatımları sayesinde temelden bir anlatım sağlanıyor. Testte çözemediğiniz soruların internet sitesinde çözümlü videolarına ulaşabilirsiniz. Yayın evi anlatım şekliyle fiziği öğrencilere sevdirmeyi hedefliyor. Temeli olmayan öğrenciler için kesinlikle bakılması gereken bir kitap.

Esen Yayınları Fizik Konu Anlatımlı

Ara sınıfların en çok tercih ettiği kaynaklardan birisi olan Esen yayınları genellikle orta seviyelerdeki öğrencilere tavsiye edilmektedir. İçerisindeki örnek sorular konuları kavramanıza yardımcı olurken soruların çözümlerine PDF olarak erişebilirsiniz. Mezunlar için büyük bir avantaj sağlıyor. Kitaba mutlaka bakmanızı tavsiye ederim.

Eğitim Vadisi Tam İsabet Fizik Modüler Soru Bankası

Öğrenciyi sıkmayan içeriği ve konu anlatımı sayesinde öğrencilerin tercih ettiği yayınevlerinden birisidir. Soruları genel olarak kolaydan zora doğru gitmektedir. Sınavdan önce çözülebilecek güzel bir kaynak. Orta seviyedeki öğrenciler için uygun olacağını düşünüyorum.

Palme Yayınları Fizik Konu Anlatımlı

Öğrencilerin zor soruları nedeniyle uzak durduğu Palme Yayın evinin bu konu anlatımlı kitabı her seviyeye uygun diyebilirim. Konu anlatımlarının kenarında bulunan sorular konuları kavramanızı kolaylaştırır. Almanızı tavsiye ediyoruz.

Yayın Denizi Tek Fizik Soru Bankası

ÖSYM’nin yorum sorularına benzer sorular hazırlamasıyla öğrenciler tarafından tercih edilmektedir. Sınava girmeden önce kesinlikle çözülüp bitirilmesini tavsiye ettiğimiz kitaplardan birisidir. Her seviyeden öğrenciye hitap ettiğini düşünüyoruz.

Bizim TYT Fizik için önerebileceğimiz kaynaklarımız bunlar. Eğer sizin de memnun kaldığınız soru bankaları varsa aşağıda yorumlarda belirtmeyi unutmayın. Sınava çalışırken hepinize kolay gelsin.

CEVAP VER

Lütfen yorum yapmadan önce diğer yorumları inceleyin.
Please enter your name here