TYT AYT Orta Seviye Geometri Soru Bankası Önerileri

0
1300
TYT Geometri Konu Anlatımı ve Soru Bankası Önerisi

TYT ve AYT sınavlarına hazırlanırken çözebileceğiniz birkaç tane yayının orta seviye zorlukta geometri soru bankasını önermek istiyorum. Tavsiye edeceğim bu soru bankalarının hepsini çözmek zorunda değilsiniz. Bunlardan birini veya ikisini çözdükten sonra bir seviye daha zor geometri soru bankalarına bakmanız gelişiminiz açısından daha yararlı olacaktır.

YGS ve LYS sisteminin bir nevi isim değiştirerek tek güne indirilmesinden sonra öğrencilerin ve yayın evlerinin bu sisteme uyum sağlamaları kolay olmadı. Eğer etrafınızda üzerinde YGS veya LYS yazılı kaynaklar var ise onları da çözmenizi şiddetle tavsiye ederim.

Birey Yayınları

Birey yayınlarına ait Birey gelişim serinde bulunan A,B,C kitaplarından B kitabını çözebilirsiniz. Sonrasında eğer kendinizi hazır hissediyorsanız C kitabını da çözebilirsiniz.

Fem Yayınları

Fem yayınlarının beyaz kapaklı bir soru bankası serisi var. Bu serinin adını bilmiyorum ama bu serideki geometri soru bankasını çözmeniz size yararlı olacaktır.

Eksen Yayınları

Eksen yayınlarının YGS ve LYS zamanlarında çıkardığı KafaDengi YGSLYS geometri orta ve ileri düzey adlı kitabı da çözmeniz TYT ve AYT yolunda size fayda sağlayacaktır.

Sizde tavsiye ettiğiniz orta seviye geometri soru bankalarının adlarını yorumlara yazarak sınava hazırlanan arkadaşlarımıza yardımcı olabilirsiniz.

 

CEVAP VER

Lütfen yorum yapmadan önce diğer yorumları inceleyin.
Please enter your name here