Hedefinizdeki Üniversiteye Yerleşmek için 4 Tüyo

0
118

YKS maratonu devam ediyor! Milyonlarca öğrenci hayallerindeki üniversite için yoğun çaba içerisinde… Ancak sınava; doğru tekniklerle ve uzman kaynaklarla hazırlanılmadığı takdirde yoğun emek ve çaba ne yazık ki çoğu öğrenci için yok olup gitmekte.


Sınava kalan kısıtlı zaman diliminde, eksiklerinizi hızlıca toparlamak için hala bir şansınız olduğunu biliyor muydunuz? Bu sınavı kazanamayan öğrencilerin geneli; son aylarda pes eden ve sınav hazırlığını bırakan ya da yavaşlatan öğrencilerdir. Ama sizin hedefiniz sınavı kazanmak. Dolayısıyla son aylarda uyguladığınız doğru çalışma tekniklerinin size bu sınavı kazandıracağından şüpheniz olmasın.

“Peki nasıl? Doğru teknikler nelerdir ve nasıl bir destek almalıyım?” Kafanızda bu soruların oluştuğunu düşünerek sizler için yanıtlayalım.

  • İlk aşamada sıkı bir rehberlik desteğine ihtiyacınız olacak. Bireysel öğrenme tarzınızı belirleyip tamamen kişisel hazırlanan bir çalışma programıyla; hedefinize yönelik stratejik planlarla hazırlanacak, gereksiz bilgiler ve ayrıntılardan kaçınacak, ne eksik ne fazla tam gerektiği gibi bir hazırlanma süreci yaşayacaksınız.
  • Derslere çalışırken öğrencilerin en çok sıkıntı yaşadığı aşama ”bilgi eksikliği”dir ve YKS öğrencileri tek başlarına bu bilgi eksikliğini kapatmakta ciddi sıkıntı yaşarlar. Kaynakların güncel olmaması da yaşadıkları diğer bir sıkıntıdır. Bu sebeple uzman bir öğretmen kadrosundan destek almak, kendinize yapacağınız ikinci en önemli iyilik olacaktır. Peki kısıtlı sürede bu öğretmen desteğini nasıl mı alacaksınız? Elbette dershanelerin devam eden sınıflarına kayıt yaptırmak çok da akıllıca bir seçim olmayacak. Ama video derslerle süreci rehberlik uzmanınızla çizerek, kısa sürede eksiğinizi kapatabilecek, ilk seferde anlamadığınızı düşündüğünüz konuları sınırsız bir şekilde izleyerek pekiştirme sürecini tam anlamıyla sağlamış olacaksınız.

  • Her konu sonrası mutlaka konuyla alakalı bol soru çözmelisiniz. Bilgileri hafızaya kaydetme işleminin en güzel yöntemi bol soru çözerek ilerlemektir.
  • Son 1 ay ise en az haftada 1 deneme çözmelisiniz. Bu durum öğrencinin bireysel öğrenme kişiliği tespit edildikten sonra, haftada 2- 3 denemeye kadar da çıkabilir ve her öğrenciye göre değişiklik gösterebilir.Peki ya sen hangi öğrenci kişiliğine sahipsin? Senin bireysel öğrenme tarzın nedir? Hangi çalışma programıyla ilerlemen gerekir? Alanında uzman öğretmenlerden dinleyeceğiniz, canlı soru çözümlerine katılarak öğretmenlere sorularınızı sorabileceğiniz bu sistemin adı ne ve bu sisteme nasıl dahil olabilirsin?

Cevap çok basit! Dershaneyi evinize getiren, 7 gün 24 saat ders izleme imkanı sunan sistem tek tıkla karşında: www.tekuzem.com

Tekuzem YKS Online Derslere dair detaylı ve ücretsiz bilgi almak için formu doldurun, eğitim uzmanlarımız size ulaşarak tüm sorularınızı yanıtlasınlar: https://goo.gl/Nt7t1E

Sınava hazırlık sürecinde ”geleceğin üniversite öğrencisi adayları”na şimdiden başarılar dileriz.

 

CEVAP VER

Lütfen yorum yapmadan önce diğer yorumları inceleyin.
Please enter your name here