DGS 2018 Kaynak Önerileri

0
4477
DGS 2018 Kaynak Önerileri

Üniversitelerin ön lisans mezunu öğrencilerine uygulanan DGS için kaynak önerileri oldukça istenen bir konuydu. Ön lisans öğrencileri bu sayede öğrenimlerini 4 yıla tamamlayabiliyor ve lisans mezunu olabiliyorlar. Her üniversitenin DGS ile gelecek öğrenciler için %10’luk bir kontenjan ayırması nedeniyle DGS rekabetin de çok olduğu bir sınav. Yani DGS ile gelen öğrenciler için her üniversite yaklaşık 5 – 10 kişilik bir kontenjan ayırıyor. Bu nedenle bolca soru çözüp pratiklik kazanmak oldukça önemli. İşte sizin için DGS 2018 kaynak önerileri;

DGS 2018 Kaynak Önerileri

Kuzey Akademi Yayınları Konu Anlatımları

Kuzey Akademi Yayınları konu anlatımlı kitapları DGS’ye hazırlanan öğrenciler için oldukça uygun bir yayın evidir. Çok temelden bir konu anlatıma sahip olan kitap her seviyedeki öğrenciye hitap ediyor. DGS sınavına çalışmaya başlarken kesinlikle elinizin altında bulunması gereken bir kitap. Herkese konu anlatım çalışmasını tavsiye ediyorum.

Kuzey Akademi Yayınları 3333 DGS Soru Bankası

Yine Kuzey Akademi Yayınlarının soru bankası olan 3333 DGS soru bankası içerisinde sınava en yakın soruları barındırıyor. Sınava girmeden önce mutlaka çözüp bitirmeniz gereken bir kitap. Kitap her seviyedeki öğrenciye hitap ediyor. Bu nedenle yeni başlayanların da zorluk çekmeden çözebileceği bir yardımcı kaynak. Ayrıca kitaptaki sorular çözümlü olduğu için hiç zorlandığınız sorularda çözümlere bakabilirsiniz.

Lider Yayıncılık DGS Sıfır Noktası Konu Anlatımlı Modüler Set

DGS için önerebileceğim bir başka güzel kitap daha. Özellikle başlangıç seviyesindeki öğrencilere önerebileceğim güzel bir set. Yeni bir yayın evi olduğu için adı çok bilinmese de Kuzey Akademi Yayınları kadar iyi diyebiliriz. Farklı soru tarzları görmeniz açısından iyi olacaktır.

Pegem Soru Bankası

2018 DGS müfredatına uygun önerebileceğimiz bir soru bankası. Yayın evini basım hatası nedeniyle çok şikayet ediliyor. Bu nedenle almadan önce incelemenizi tavsiye ederim. Soruların tamamının çözümlü olması da kitaba ayrı bir puan kazandırıyor. Farklı soru görmek isteyen arkadaşlar için oldukça uygun bir kitap.

Benim DGS 2018 Kaynak Önerileri listem bu şekilde eğer sizin de önerileriniz varsa yorum kısmında bize bildirmeyi unutmayın lütfen. Kolay gelsin.

CEVAP VER

Lütfen yorum yapmadan önce diğer yorumları inceleyin.
Please enter your name here