ALES İnternetten Nasıl Çalışılır? – Youtube Kanalları

0
202
ALES İnternetten Nasıl Çalışılır - Youtube Kanalları

Bu yazımızda pek çok arkadaşımızın merak ettiği ALES İnternetten Nasıl Çalışılır? – Youtube Kanalları konusunu ele alacağız. İnternet üzerinden Youtube’dan faydalanabilirsiniz. İnternet üzerinden ders çalışırken notlar alabilir, konu anlatım ve soru çözümlerini tekrar tekrar izleyebilirsiniz. ALES konularının büyük bir kısmı YKS ve TYT konuları büyük ölçüde aynıdır. TYT ve YKS konuları ile aynı olduğu için o sayfalardan da çalışabilirsiniz. ALES çalışırken faydalanabileceğiniz Youtube kanalları listemiz aşağıda yer alıyor.

Fulya Hoca – Türkçe

Türkçe dersine çalışacak öğrencilerin faydalanabileceği yararlı bir kanaldır. Her seviyeden öğrenci faydalanabilir. Türkçe dersi için konu anlatım videoları oldukça detaylı ve püf noktaları içeriyor. Videolar detaylı ancak ama kısa ve iyi hazırlanmış. Soru çözüm videoları oldukça akıcı ve iyi anlatılmış. Sınava hazırlanma süreci boyunca oldukça size yarar sağlayacak bir kanal.

Şenol Hoca – Matematik ve Geometri

Youtube üzerindeki en çok bilinen kanallardan birisidir Şenol Hoca. Basit konu anlatımı ve sempatik konuşması nedeniyle öğrenciler tarafından oldukça sevilir. Fakat seviye olarak oldukça temel ve başlangıç seviyesinde kalabilir. Eğer seviye olarak temel olduğunuzu düşünüyorsanız başlamak için iyi bir kaynak. Ancak ileri seviyedeyseniz bu kanal sizin için oldukça basit olur.

Önder Hoca (Yedi 24 Dersteyiz) – Türkçe

Yine bir Türkçe dersi kanalı ile devam ediyoruz. Önder hoca Youtube’da bulunan en iyi Türkçe hocalarından birisidir. Konuları tüm detayları ve sorularla ilgili ipuçları gerçekten işinizi oldukça kolaylaştıracak. Örnek soruların çözümlerini göstererek püf noktalarını söylüyor. Bu yüzden size oldukça katkı sağlayacağını düşünüyorum. Ayrıca Önder hocanın kendisine ait soru kitapları da bulunmakta. Kaynaktan da faydalanabilirsiniz.

Ceyhun Hoca (Özel Öğrenci) – Matematik ve Geometri

Ceyhun hoca matematik ve geometri konularında Şenol hocadan sonra gelen en iyi kanallardan birisidir. Ceyhun hoca Şenol hocanın aksine ileriki seviyelerdeki arkadaşlara da hitap eder. Ek olarak Ceyhun hocanın özel öğrenci adında kendi notlarını yayınladığı web sitesinden de faydalanabilirsiniz.

Benim sizler için hazırladığım ALES İnternetten Nasıl Çalışılır? – Youtube Kanalları listem bu kadar. Eğer önerdiğiniz kanallar olursa yorum kısmına bırakabilirsiniz. Kolay gelsin.

CEVAP VER

Lütfen yorum yapmadan önce diğer yorumları inceleyin.
Please enter your name here