2018 YKS Ders Çalışma Planı Hazırlama

0
434
2018 YKS Ders Çalışma Planı Hazırlama, 2018 YKS Ders Çalışma Planı Nasıl Hazırlanır

Sınav sisteminin değişmesi ile birlikte öğrenciler de çalışma planlarını değiştirmeye başladı. Aslında yeni bir çalışma planına ihtiyacınız olmayabilir. Eğer verimli bir ders çalışma programınız olduğunu düşünüyorsanız biraz daha verimli hale getirmek için yazımıza göz atabilirsiniz. Hangi konuyu çalışacağınıza karar verdikten sonra o konuya ne kadar zaman ayıracağınızı belirlemeniz gerekiyor. Bu sayede hangi konuyu ne kadar çalıştığınızı görmüş olursunuz. Böylelikle kalan konuları daha iyi yönetebilirsiniz. Sizin için derlediğimiz 2018 YKS ders çalışma planı hazırlama taktikleri;

Kalan Zamanı İyi Planlayın!

Sınava ne zaman çalışmaya başlarsanız başlayın kalan zamanı iyi değerlendirmeniz gerekiyor. YKS’de başarılı olmak için gereken tüm materyalleri incelemeniz gerekiyor. Yani her bir konuyu nasıl çalışacağınızı, ne kadar süre çalışacağınızı planlamanız gerekiyor. Böylelikle adım adım ne yapacağınızı planlarsınız. Sınava kadar ne kadar çalışacağınızı daha iyi görmüş olursunuz.

Çalışma Kağıdı Hazırlayın!

Hangi dersi nereden başlayarak çalışacağınızı yazın. Bu sayede oldukça zaman kazanacaksınız. Bu sayede ilginizi sadece o konu üzerinde yoğunlaştırır ve ondan bir şeyler öğrenmeye başlarsınız. YKS’ye hazırlanırken az zaman çok bilgi size çok şey kazandırır. Bu nedenle derse çalışmadan önce bu kağıtları oluşturmanızı tavsiye ediyorum. Konu çalışırken kendinize özet konu anlatımları oluşturun. Her konudaki önemli bilgileri buraya not edin ve soru çözmeye başlamadan önce bu kağıda bir göz gezdirin.

Hedef Belirlemek Çok Önemli

Planı hazırlarken istediğiniz hedefi belirlemeniz doğru verimi almanız açısından çok önemlidir. Hedefinize uygun bir çalışma planı hazırlamalısınız. Bu sayede çalışmalarınızı daha kolay yönlendirebilirsiniz. Örneğin hangi konuları çalışmanızın gerekli olduğu, hangi günlerde gerekli konuların çalışılacağı ve haftada kaç konu çalışacağınız çok önemlidir.

Zihin Haritalarından Faydalanın

Zihin haritaları bilgi kodlamanıza ve akılda kalıcı olmasına yarayan bir yöntemdir. Yazılı bilgiyi renkli şekillerle birlikte kafanızda kodlamanız sınav esnasında daha çabuk hatırlamanıza yardımcı olur. Konu çalışma etkinliğinizi hem eğlenceli hale getirmiş olursunuz hem de en iyi sonucu bu şekilde alırsınız.

Benim sizin için derlediğim 2018 YKS ders çalışma planı hazırlama taktikleri bunlar hepinize başarılar diliyorum.

 

CEVAP VER

Lütfen yorum yapmadan önce diğer yorumları inceleyin.
Please enter your name here