2018 DGS Deneme Önerileri

0
1037
2018 DGS Deneme Önerileri

Ön lisans programından başarı ile mezun olan öğrenciler DGS sınavına girerek lisans programlarına yerleşebiliyor. ÖSYM’nin belirlediği alanlarda yerleşim yapabiliyor. Her bölüm kendi kontenjanından %10’u kadar öğrenci almak zorunda. Oldukça az yüzdeliğe sahip olan kontenjan oranları nedeniyle sınavdaki rekabet de artıyor. Bu yüzden DGS sınavına hazırlanan arkadaşlarımız için 2018 DGS deneme önerilerini derledik. Piyasadaki en iyi kaynaklarla hazırlandığınız zaman rakiplerinizden çok ilerde olacaksınız. Bu yüzden sınava hazırlanırken bol bol deneme çözerek pratik yapmalısınız.

Pegem DGS Denemeleri

Pegem yayınları özellikle KPSS, ALES YDS ve DGS sınavları alanında kitap çıkarıyor. Köklü sayılabilecek yayınevlerinden birisi olduğunu söyleyebiliriz. Soru içeriği açısından ÖSYM soru tarzına çok yakın olan bu deneme setini almadan önce mutlaka incelemelisiniz. Çünkü Pegem yayınlarının bazı kitaplarında basım hataları bulunabiliyor.

Yedi İklim DGS Denemeleri

Yedi İklim Yayınları hem dershaneleri hem de kitapları ile KPSS, DGS, ALES, YDS ve AÖF kaynakları bulabileceğiniz bir yayın evi. Oldukça köklü ve tecrübeli bu yayın evi ile sınava hazırlanırken hiçbir sıkıntı yaşamazsınız. DGS deneme soruları uzman hocalar tarafından hazırlanmıştır. Özellikle DGS çalışmaya yeni başlayan ve orta düzeydeki öğrenciler için oldukça uygun bir yayın evidir. Denemeleri ÖSYM soru kıvamında olsa da bazı soruları oldukça kolay çözülebiliyor.

Tasarı Yayınları DGS Denemeleri

Tasarı Yayınları DGS konusunda en tecrübeli yayın evlerinden birisidir. Bu deneme kitabı genellikle üst düzeyde olan öğrenciler için önerilir. İçerisindeki sorular zordur. Eğer DGS’ye yeni çalışmaya başladıysanız bu kitabı daha sonraki aşamalarda çözmenizi tavsiye ederiz. İlk aşamada olmasa da sınava girmeden önce mutlaka çözmeniz gereken denemelerden bir tanesi.

İhtiyaç Yayınları DGS Denemeleri

İhtiyaç yayınları da Tasarı Yayınları gibi DGS’de en tecrübeli yayınlardan bir tanesi. Piyasada bulunan en iyi denemeler bu yayın evinin diyebilirim. İçerdiği sorular kalite bakımından ÖSYM’nin sevdiği tarzı barındıran bir kitap. DGS sınavına girmeden önce mutlaka bakılması ve çözülmesi gerekiyor.

Benim sizlere önerebileceğim 2018 DGS Deneme Önerileri bu kadar. Eğer sizin de beğendiğiniz deneme kitapları varsa yorumlara bırakabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorum yapmadan önce diğer yorumları inceleyin.
Please enter your name here