15 Tatil TYT Çalışma Programı

0
199

15 Tatil TYT Çalışma Programını hazırlarken dikkat etmeniz gereken konular var. 12. Sınıf veya Mezun olmanıza göre kendiniz programı düzenleyebilirsiniz. Aşağıdaki yazımızı tekrar okumanızı tavsiye ediyorum. Yazının altında pdf olarak 15 Tatil TYT Çalışma Programını indirebilirsiniz.

15 tatilde eminim birçoğunuz bir programa ihtiyaç duyuyorsunuz. Bunun en büyük sebebi okul, dershane ve staj gibi etkenlerin olmamasından kaynaklı arta kalan zaman. Bu durumun en güzel ve kısa çözümü her vakitte ders çalışmak olsa da bu yol biraz imkansız gibi bu yüzden biz biraz daha uzun yoldan anlatalım. 15 tatili verimli geçirmek adına her gününüz için ayrı ayrı hedefler belirleyin. Bu süreçte sınırlarınızı zorlamanız gerektiğini unutmayın hatta bu 15 günlük süreçte zor olsa da kendinizi dışarıdan soyutlayın. Günlük hedefler belirlemek ve bu hedeflere ulaşmadan uyumamayı kendinize vazife edinin. Ayrıca bu hedeflere ulaşabilmek içinde gün içeresin de neler yapacağınızı belirleyerek de bir program hazırlayabilirsiniz. Fakat öncelik hedefler. Peki bunlar nasıl hedefler olabilir?

Günlük çalışacağınız konuları ilk başta hedefleyerek başlayabilirsiniz. Fakat çalışacağınız konularda da seçici olmalısınız. Sonuçta kısa bir zaman var ve defter, kitap başına oturarak saatlerce konu çalışmak sizin için bu süreçte vakit kaybı olacak. Bu yüzden bildiğiniz konuları sona bırakıp ilk günlerde eksik hissettiğiniz konulara vakit ayırıp bol bol o konular hakkında soru çözün. Ayrıca günde her dersten bir konu şeklinde de gidebilirsiniz. Fakat bu biraz sizin ders çalışma sınırlarınıza ve durumunuza bağlı. Kişisel analizinizi yaparak önceliğinizi eksik noktalara yoğunlaşın ve söylememe pek gerek olmasa da tekrar belirteyim bol bol soru çözün. Daha önceki yazılarımızda hedefleriniz gerçekçi olsun demiştik ya bunu artık unutun ve 15 tatilde biraz sınırlarınızı zorlayın.

Programı İndirin

CEVAP VER

Lütfen yorum yapmadan önce diğer yorumları inceleyin.
Please enter your name here